Hebrew Date: 8/13/5784 > Strona główna

28

Wrz

Oświęcimskie macierzyństwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Obywatelska, nr 243, 23.04-6.05.2021 r.

Wewnątrz baraku wznosiły się trzypiętrowe koje. W każdej z nich na brudnym, ze śladami krwi i kału sienniku, zmieścić się musiały trzy lub cztery chore kobiety. W bloku panowały ogólnie: infekcja, smród i pełzało wszelkiego rodzaju robactwo. Roiło się od szczurów, które odgryzały nosy, uszy i palce opadłym z sił i niemogącym się poruszać ciężko chorym kobietom. W miarę możliwości odpędzałam je od chorych na zmianę z kobietą dyżurującą w nocy. [...] Trzydzieści koi wydzielonych najbliżej pieca stanowiło tak zwaną sztubę położniczą. [...] W opisanych warunkach pracowałam jako położna przez dwa lata, dzień i noc bez zastępstwa. [...] Liczba przeprowadzonych przeze mnie porodów wynosiła ponad 3 tysiące. O wodę niezbędną do obmycia rodzącej matki i noworodka musiałam starać się sama, przy czym przyniesienie jednego wiadra wody pochłaniało około 20 minut..

Więcej…
 

24

Wrz

AWANTURA O AUSCHWITZ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 18, 30.04-6.05.2021 r.

Należ zapytać nie o to, dlaczego Beatę Szydło powołano do Rady Oświęcimskiej, ale co za idiota wymyślił, żeby do tej rady zaprosić Hartmana, który po raz kolejny zademonstrował swoją dziką nienawiść do narodu polskiego i Kościoła katolickiego.

Więcej…
 

21

Wrz

MORDERCA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Warszawska Gazeta, nr 16, 16-22.04.2021 r.

Żydówka Sonia Landau Krystyną Żywulską stała się po zatrzymaniu w 1943 r. przez Gestapo, kiedy w czasie przesłuchań takie właśnie nazwisko podała Niemcom i pod takim trafiła do Auschwitz. Źródło: PAPJak Żyd i komunistyczny morderca Lajb Wolf Ajzen, syn Bencjona, stał się,Leonem Andrzejewskim"? Jego żona „Krystyna Żywulska" alias Sonia Landau sypiała z... synem nazisty.

Ostatnio zmieniany w Czwartek, 17 Czerwiec 2021 08:32
Więcej…
 

17

Wrz

Zakaz nawracania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn   

Piotr Włoczyk, DoRzeczy, nr 19, 10-16.05.2021 r.

Praca misyjna wśród Żydów to wyjątkowo wybuchowy temat. Przypomniała o tym niedawna awantura wokół rabina, którego oskarżono o nawracanie członków ultraortodoksyjnej społeczności

Więcej…
 

13

Wrz

WATYKAŃSKI SYSTEM INFORMACYJNY O WOLNOMULARSTWIE (Relacja ks. Z. Kaczyńskiego) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Brat Bruno   

Ludwik HASS

Od dawna w wielu kręgach, m. in. historyków, uchodziło za pewnik, iż w archiwach watykańskich znajduje się mnóstwo materiałów, może nawet szczególnie wartościowych, o „Sztuce Królewskiej” niemal na całym świecie. Jednocześnie infomacje podawane o niej w starszej i świeżej daty publikacjach duchownych i świeckich ludzi Kościoła katolickiego, osób zatem, które mogłyby mieć dostęp do tej dokumentacji, owych przypuszczeń nie potwierdzały. Wyjątkiem od tej reguły są liczne opracowania dotyczące dziejów wolnomularstwa pióra księdza-jezuity, profesora uniwersytetu w Salamance, Jose Antonio Ferrer Benimeliego, jak chociażby jedno z pierwszych Los archivos secretos vaticanos y la Masoneria (Caracas 1976). Lecz właśnie prace tego uczonego w dużym stopniu opierają się na innych archiwach, m. in. nuncjatur; nawet dyskretnie daje on miejscami do zrozumienia, iż w Watykanie miał trudności z uzyskaniem dostępu do potrzebnych mu materiałów.

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 06 Lipiec 2021 07:47
Więcej…
 

10

Wrz

Tsunami bzdur PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rami Abramowicz Młodszy   

Leszek Żebrowski, DoRzeczy, nr 14/422, 26.04-3.05.2021 r.


Rywa Tajtelbaum miała rzekomo wejść do siedziby gestapo, zastrzelić kilku funkcjonariuszy i... wyjść, fot. Wikipedia

Najnowsza książka Kanadyjki, która przypisuje jednej Żydówce – Rywie Tajtelbaum - akcje przeciw Niemcom w rzeczywistości przeprowadzone przez AK, to tylko element zalewającej nas rzeki kłamstw

Więcej…
 

06

Wrz

Różni ich niemal wszystko PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cwi Mikulicki - Tel Aviw   

Paweł Smoleński, Newsweek, nr 17/2021, 26.04-3.05-2021 r.

Gdy przyjechaliśmy tu wiele lat temu wspomina psycholożka Inez - mój ojciec syjonista zabierał mnie do Mea Shearim i mówił: „Naoglądaj się, bo już niedługo w Izraelu ich nie będzie”. Izrael jest dziś supernowoczesny, a ultraortodoksów jest coraz więcej i więcej

Więcej…
 

03

Wrz

CZY EICHMANN MIAŁ SUMIENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn   

PAWEŁ SMOLEŃSKI, Newsweek, nr 15/2021, 12-18.04.2021 r.

Proces odpowiedzialnego za logistykę Holokaustu Obersturmbannfuhrera SS przeorał zbiorową świadomość Izraela. Wcześniej ocaleni nie chcieli opowiadać o Zagładzie, a urodzeni w Izraelu za bardzo nie chcieli słuchać

Więcej…
 

30

Sie

Cyganie w Polsce: Cygańska magia zarobkowa a rodzime wierzenia ludowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cwi Mikulicki   

Cygańskie wróżbiarstwo i magia - główne źródła utrzymania większości grup tego ludu - polegają na umiejętnym, kultywowanym od stuleci wykorzystywaniu zabobonności niecygańskiego otoczenia. Wydawać by się mogło, że ci, którzy zarobkują dzięki cudzym przesądom, sami wolni są od zabobonu, jak gdyby „niewierzący” nawet w zakresie prymitywnych ludowych wierzeń. Jest to oczywiście przekonanie błędne. Wydrwiwając po cichu i wyzyskując w celach zarobkowych przesądy cudze, mają Cyganie inne na własny użytek, traktowane poważnie, obdarzane przez nich pełną wiarą, praktykowane.

Ostatnio zmieniany w Piątek, 14 Maj 2021 11:31
Więcej…
 

28

Sie

Blaski i cienie obecności Żydów w dawnej Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cwi Mikulicki   

Andrzej Manasterski, Obywatelska, nr 251, 13-26.08.2021 r.

Olga Tokarczuk doszła swego czasu do wniosku, że „trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów”.

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 17 Sierpień 2021 08:04
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL