Hebrew Date: 13/20/5779 > Strona główna

22

Lip

DYREKTORA ŚPIEWAKA WYPACZONE STEREOTYPY MYŚLENIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

Warszawska Gazeta, nr 11, 15-21.03.2019 r.

Jako ścisłowca interesują mnie szczegóły. Pisząc ściśle, interesują mnie szczególiki. Nie takie pospolite, będące/krążące w powszechnym obiegu, a szczególiki ekskluzywne. Daty - ścisłe. Liczby? Zaletą ich jest, że ze swojej istoty nie mogą być bardziej ścisłe, dwa to dwa, a 120 tys. Śpiewaka, to właśnie tyle, nie mniej. Liczby są ścisłe, gdyż takie są i takie być muszą, precyzyjnie opisując rzeczywistość. Cytaty? Dokładne. Umieszczone w cudzysłowie muszą być przytoczone z dokładnością do jednego przecinka i każdego w literce ogonka.

Więcej…
 

20

Lip

Nowa rasa panów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa - Izrael   

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 24, 5-11.07.2019 r.

„Nowa rasa panów" dąży do wyprodukowania „nowego polskiego człowieka" i wypracowała już nawet normy oraz standardy, które ten człowiek powinien spełniać Ta czysta politycznie i światopoglądowo rasa, oczyszczona z wszelakiego katolickiego i patriotycznego brudu, ma w przyszłości chodzić jak w zegarku i głosować tak, jak trzeba.

Więcej…
 

18

Lip

Zdemoralizowane elity Izraela PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

Stanislas Balcerac, Warszawska Gazeta, nr 11, 15-21.03.2019 r.

OTO CI, KTÓRZY CHCĄ NAS POUCZAĆ, izraelscy politycy nie są w stanie zapanować nad plagą korupcji i pospolitych przestępstw wśród elity władzy.

- Elity polityczne Izraela bezustannie prawią Polsce morały, ale same raczej nie są modelem moralności. Były premier Izraela, pięciu ministrów, dziewięciu posłów do Knessetu i dwóch naczelnych rabinów kraju zostało skazanych za korupcję. Były prezydent Izraela i dwóch ministrów zostało skazanych za gwałty. A prokurator generalny zamierza teraz postawić zarzuty korupcyjne premierowi Benjaminowi Netanjahu.

Więcej…
 

17

Lip

Krótkie opowiadanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Barbara Niemczewska, Wolnomularz Polski, nr 23-24, sierpień/wrzesień 1998 r.

Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw.

Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem

i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa.

(Art. 1 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka)

Gdy był bardzo młody i marzył o wzniesieniu się w przestworza jak orły, podcięto mu skrzydła. Opadł na ziemię, zanim wzleciał, a skrzydła zwisały bezwładnie nad ziemią. Od tamtej pory ciągnął je po ziemi, nurzał w błocie i pyle dróg. Tęsknie, ale coraz rzadziej spoglądał ku górze, ku niebiosom, od których uciec nie potrafił.

Więcej…
 

16

Lip

Kielich goryczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Mirosława Dołęgowska-Wysocka, Wolnomularz Polski, nr 23-24, sierpień/wrzesień 1998 r.

Masoneria jest stowarzyszeniem inicjacyjnym, w której ogromną rolę spełnia symbol Symboliczna jest budowa świątyni masońskiej, symboliczne są także narzędzia służące do jej budowy. Jednym z wielu masońskich symboli jest kielich goryczy. Oznacza on w najszerszym sensie gorycz ludzkiego poznania. Nie przypadkowo więc, jak pisze Tadeusz Cegielski w swoich „Sekretach masonów”, mistrzowie najwyższych stopni szkockich - trzydziestego drugiego i trzeciego ponownie nakładają proste fartuszki uczniów.

Więcej…
 

15

Lip

HANIEBNA PRÓBA WYMUSZENIA ROSZCZEŃ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

Z Edwardem Wojciechem Jeśmanem - prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej w Południowej Kalifornii, działaczem polonijnym zaangażowanym w próby zatrzymania uchwalenia ustawy S.447 - rozmawiała Aldona Zaorska, Warszawska Gazeta, nr 11, 15-21.03.2019 r.

Żydowskie lobby roszczeniowe w znacznym stopniu kontroluje tę cześć procesów politycznych w USA, która jest mu potrzebna do realizacji interesów Izraela oraz własnych. Sprawy polskie należą niestety do tej sfery życia politycznego i społecznego, która jest bardzo ściśle kontrolowana przez lobby roszczeniowe.

Więcej…
 

15

Lip

Grunwald PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

„Praojcom na chwałę”, „Braciom na otuchę”, taki napis widnieje na cokole Pomnika Grunwaldzkiego, ufundowanego Narodowi przez Jana Ignacego Paderewskiego, w 500-letnią rocznicę naszego zwycięstwa. Pomnik został postawiony w czasie gdy Ojczyzna nasza była jeszcze pod zaborami, stąd zasadność drugiego członu dedykacji; „Braciom na otuchę”. Obecnie, obchodzimy 600-lecie bitwy; w wolnej Polsce i w jakże zmienionych warunkach społecznych, politycznych czy cywilizacyjnych. Upłynęło 100 lat, a ile się zmieniło. Do rzeczy.

Więcej…
 

15

Lip

Poczucie zagubienia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Maria Szyszkowska, Wolnomularz Polski, nr 23-24, sierpień/wrzesień 1998 r.

GODNOŚCI I CIERPIENIU

Potrzeba poznawania świata dochodzi do głosu w życiu każdego. Już w dzieciństwie powtarzamy pytania „co to jest?”, pełne ciekawości, oczekując odpowiedzi prawdziwych. Potem narastają pytania „dlaczego?”, zmuszające niejednego do ślęczenia w bibliotekach czy laboratoriach. Bywa też niestety często, że ciekawość zostaje z biegiem lat zawężona do kręgu zaspokajania potrzeb doraźnych. I wtedy pytania dociekliwe zaczyna się zadawać jakby od święta. (...)

Więcej…
 

11

Lip

Rasizm PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires, Argentyna   

Waldemar Łysiak, DoRzeczy, nr 12, 18-24.03.2019 r

Cytat: „— Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem swoich matek”. Te twarde słowa, wypowiedziane publicznie 18 lutego przez izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza, spowodowały u polskich elit politycznych ciężki Katzenjammer (nomen omen), gdyż elity te zrozumiały, że nasze praktykowane od lat włazidupstwo wobec państwa żydowskiego, całe to żenujące wazeliniarskie łaszenie się, kicanie, ustępowanie, kompromisowanie/kompromitowanie itp. (również urządzanie w Izraelu posiedzeń Grupy Wyszehradzkiej lub zgromadzeń polskich — czy planowane były obrady polskiego rządu bądź Sejmu w Tel Awiwie?...) zdało się „psu na budę", jak mówi porzekadło. Było to piętnowane i za rządów PO PSL, i za rządów PiS, czasami w sposób skrajny, ustami takich ekstremistów jak reżyser Grzegorz Braun, bądź jak czołowy polski maso- nolog, dr Stanisław Krajewski, według którego (vide kwartalnik „Opcja na Prawo” nr 1/2018) PiS-em kręci kabalistyczno-satanistyczna szajka Chabad-Lubawicz (masoneria czysto żydowska), zaś premier Mateusz Morawiecki potulnie wypełnia rozkazy wpływowego międzynarodowego manipulatora Lejba Fogelmana („Pan Morawiecki słucha Fogelmana, a Polski rząd sprzymierzył się z Chabad-Lubawicz”, itd.). To oczywiście bzdury klasyfikujące do Tworek wszystkich tych „nacjonalistów ” rodzimych, którzy takie pierdoły wyznają i kolportują jako prawdę objawioną, jednak społeczeństwo pamięta świeże jeszcze piruety umizgowe naszych władz kiedy wybuchła afera z „ nowelizacją nowelizacji” ustawy o IPN, czyli jakże bolesne przeczołganie Polski za sprawą furii i nacisków światowego żydostwa.

Więcej…
 

09

Lip

Znowu wieszać? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

DYWAGACJE O KARZE ŚMIERCI BĘDĄCEJ PONOWNIE NA TAPECIE WSKUTEK ZASZTYLETOWANIA PREZYDENTA GDAŃSKA

Waldemar Łysiak, DoRzeczy, nr 11, 11-17.03.2019 r

Jan Kochanowski: „Słusznie się zły człowiek śmierci boi...”

Bolesław Prus: „Kara następująca po zbrodni uczy innych, że tego spełniać nie wolno”.

Cyprian Kamil Norwid: „Śmierci kara Wyrzucaną jest z użycia jak pogan ofiara”


Styczniowy mord nożowniczy w Gdańsku ostro zatrząsł rodzimą sceną polityczną i rewitalizował medialnie (który to już raz?) problem „kary głównej". Jan Piński (szef „Bez Cenzury”): „Brutalne zamordowanie na oczach całej Polski prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przywróciło temat powrotu kary śmierci. Jest o czym rozmawiać..." (2019). Istotnie jest, choć rozmawiać można również o ciekawostce takiej jak fakt, że po zasztyletowaniu Adamowicza (przez psychopatę-socjopatę/kryminalistę-recydywistę) głosy sugerujące przywrócenie kary śmierci rozległy się ze strony Salonu, a to przecież nikt inny, tylko dyszący żądzą humanizmu/humanitaryzmu Salon priwiśliński, małpując swych zachodnich komilitonów, zniósł 22 lata temu (1997) karę śmierci nad Wisłą. Większość społeczeństwa polskiego jest tej decyzji przeciwna do dziś. Zwolennicy powrotu „kary głównej" uważają będący pepinierą jej zniesienia humanitaryzm za zbyt wąskotorowy/jednokierunkowy, gdyż obejmujący wyłącznie zbrodniarzy (często zwyrodnialców), a lekceważący prawa ofiar, ich ból oraz krzywdę, ich tragiczny los. Nie ma wątpliwości, że temat „poena capitis redivivus" alias „death penalty come-back” będzie niczym bumerang wracał jeszcze wiele razy (właśnie wrócił też w Sri Lance, gdzie karę śmierci tego roku reaktywowano, oraz we Francji, bo pewna frakcja ruchu „żółtych kamizelek" zażądała reaktywowania „la peine capitale" alias „la peine de mort", lecz prezydent Macron te żądania odrzucił).

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL