Hebrew Date: 3/15/5781 > Strona główna

31

Mar

Sztuka królewska na Ukrainie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Adam Witold Wysocki, Wolnomularz Polski, nr 38, maj-czerwiec 2003

W latach 1820-22 powstały na Ukrainie różne ugrupowania wzorujące się na masonerii, korzystające z jej doświadczeń. Należało do nich m.in. „Małoruskie Tajne Stowarzyszenie na rzecz Wyzwolenia Ukrainy”, a celem jego było uzyskanie niepodległości oraz zbliżenie Ukrainy z Polską. Stowarzyszenie to — podkreśla Ryszkowskij — prowadziło szeroką działalność propagandową i utrzymywało bliskie więzy z lożą „Słowianie Zjednoczeni” i rewolucyjnym polskim związkiem Templary. Podobne związki i więzy istniały wtedy także w innych miastach Ukrainy i Rosji. A cały ten ruch znalazł w końcu ujście w generacji tzw. Dekabrystów.

Więcej…
 

27

Mar

Zarazy - plagi ludzkości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires, Argentyna   

Madej Rosalak, DoRzeczy, nr 10, 2-8.03.2020 r.

Zwrot w rozwoju cywilizacji świata antycznego, nastanie ciemnych wieków średniowiecza, zwycięstwo islamu na Bliskim Wschodzie, wyludnienie Europy w wieku XIV i zdziesiątkowanie na początku XX, kolonizacja obu Ameryk przez białych - oto skutki epidemii w dziejach ludzkości

Więcej…
 

24

Mar

Z działalności Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej w 1995 r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wildstein   

W niniejszym sprawozdaniu przedstawiono — podobnie jak w latach ubiegłych — działalność Zarządu Głównego i Zarządów Gmin Terenowych ZGWŻ, znaczące wydarzenia w życiu światowej społeczności żydowskiej oraz inicjatywy Komisji Koordynacyjnej Organizacji Żydowskich w RP, dotyczące żywotnych spraw wspólnoty żydowskiej w kraju w 1995 roku.

Więcej…
 

20

Mar

Zamiast ekshumacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   

Marek Kamiński, DoRzeczy, nr 8, 17-23.02.2020 r.

Jedwabne okazało się bezbłędnym wyegzekwowaniem instrukcji przeprowadzenia działań „pod obcą banderą". Mistrzowsko zacierając po sobie ślady, podwładni Reinharda Heydricha wkomponowali się w zamazane tło zbrodni, ustawiając na pierwszym planie polskich mieszkańców jedwabnego

Więcej…
 

19

Mar

Końca świata znów nie będzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

dr Robert Kościelny, Warszawska Gazeta, nr 10, 6-12 marca 2020 r.

Żyjemy w najzdrowszym, najspokojniejszym czasie w historii, ale nie możemy tego zaakceptować Nieustannie musimy wymyślać straszydła, od alarmowania klimatem, wojną nuklearną i zapaścią finansową, po śmiertelne choroby.

Więcej…
 

17

Mar

Sztuka królewska głów nie koronowanych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Norbert Wójtowicz, Wolnomularz Polski, nr 42, marzec-kwiecień 2004

5 czerwca 1730 roku z polecenia ósmego księcia Norfolk Daniel Coxe z New Jersey podjął się misji powołania do istnienia struktur wolnomularskich na terenie kolonii amerykańskich. Otrzymał on wówczas nominację na pierwszego Amerykańskiego Prowincjonalnego Wielkiego Mistrza.

Więcej…
 

16

Mar

Koronaświrus PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Piotr Lewandowski, Warszawska Gazeta, nr 10, 6-12 marca 2020 r.

Proszę państwa, stanęliśmy w obliczu globalnej pandemii - i od razu mówię: nie wywołanej jakimś tam „koronawirusem" i chorobą COVID-19, lecz galopującym paraliżem mózgów, przejawiającym się m.in. zanikiem samodzielnego myślenia i związaną z nim podatnością na uleganie zbiorowej histerii.

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 17 Marzec 2020 10:45
Więcej…
 

13

Mar

ZDELEGALIZUJMY MASONERIĘ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   

Stanislas Balcerac, Warszawska Gazeta, nr 4, 24-30.01.2020 r.

Polska jest na nowo celem zmasowanego ataku inspirowanego z zagranicy, który chce podważyć suwerenność państwa i zniszczyć społeczeństwo katolickie. W tym ataku komuniści połączyli siły z masonami, a wielu komunistów z PRL przeszło do masonerii po1989 r.

Więcej…
 

11

Mar

„Koronaświrus” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Częstochowa, 10.03.2020 r.

Dedykuję ten artykuł wszystkim kretynom, półkretynom, idiotom, którzy nabrali się na koronowirusa-świrusa. Cieszę się, że dożyłem momentu, że mogę powiedzieć „sprawdzam!” I udowodnić, że 80%-90% społeczeństwa świata od zawsze to prostacy i głupcy nadający się tylko do rozmnażania i użyźniania ogródków swoimi odchodami. Jak mówił mój ojciec lekarz „to tylko przewody pokarmowe, bez mózgu”.

Więcej…
 

10

Mar

Budowa Pomnika-Obelisku Ku Czci Szarych Szeregów okręgu częstochowskiego 1939-1945 na skwerze druha Zygmunta Łęskiego w Częstochowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Ostatnio zmieniany w Środa, 11 Marzec 2020 07:11
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL