Hebrew Date: 13/20/5779 > Strona główna

11

Mar

KTO SIĘ BOI HISTORII POLAKÓW I ŻYDÓW? (część pierwsza) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn – Hajfa, Izrael   

dr Ewa Kurek, Warszawska Gazeta, nr 7, 15-21.02.2019 r.

Cała polityka PSS względem środowisk żydowskiej diaspory i Izraela sprawia mocne wrażenie zaściankowości, która w polityce zagranicznej jest dla Polski zabójcza. Oznacza zwykły brak znajomości świata, w tym wypadku świata żydowskiego. Oznacza także myślenie w kategoriach spiskowej teorii dziejów o jakiejś niezwykłej żydowskiej nadprzyrodzonej i globalnej mocy sprawczej, której należy się bać, której należy na każdym kroku ustępować i poświęcać dla niej także polskie prawo i obowiązek dociekania prawdy.

Więcej…
 

07

Mar

STRACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

MOTTO: Primus in orbe deos fecit timor (Bogów na świecie stworzył naprzód strach)
Publiusz P. Stacjusz, j TEBAIDA, 3,661

WOJCIECH GOŁĘBIEWSKI

BLEDNIE ZE STRACHU. WSZYSTKO BLEDNIE ZE STRACHU, A WIĘC TAKŻE WSZYSTKIE UCZUCIA BLEDNĄ ZE STRACHU. ŚCIŚLEJ: BLEDNĄ PRZY STRACHU, TJ. WOBEC, Z POWODU CZY TEŻ WSKUTEK STRACHU. STRACH MA WIELKIE OCZY; STRACH JEST WIELKI. ZGODNIE Z POWYŻSZYM MOTTEM STRACH JEST PAR EXCELLENCE KREATYWNY. TO STRACH INICJUJE I UTRWALA WIARĘ, NADZIEJĘ I MIŁOŚĆ

Więcej…
 

06

Mar

PIERWSZE STULECIE MASONERII HISZPAŃSKIEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

BR:. FRANZ SOLON

Phillip lord WhartonHISZPAŃSKI RUCH WOLNOMULARSKI JEST ŚCIŚLE ZWIĄZANY Z HISTORYCZNYMI WYDARZENIAMI, KTÓRE MIAŁY MIEJSCE PRZED POJAWIENIEM SIĘ MASONERII W EUROPIE. JEDNYM Z TAKICH FUNDAMENTALNYCH WYDARZEŃ BYŁO POJAWIENIE SIĘ LIBERALIZMU WŚRÓD RODZĄCEJ SIĘ BURŻUAZJI WCZASACH RENESANSU. RUCH TEN MIAŁ NA CELU PRZEJĘCIE WŁADZY, KTÓRA DOTĄD BYŁA W RĘKACH KRÓLÓW, PANÓW FEUDALNYCH I KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.

Więcej…
 

06

Mar

Niezłomny, Wyklęty i Przeklęty po Stokroć! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Obejrzałem film „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego z 2017 roku i poszedłem jak zwykle na Marsz Wyklętych, Niezłomnych w Częstochowie, gdzie złożyłem kwiaty pod Miejscami Kaźni, jako Stowarzyszenie Niezłomność. 1 marca – Dzień Niezłomnych jest moim Osobistym Świętem – Intymnym i Niezłomnym.

Coroczny Marsz Niezłomnych i Wyklętych w Częstochowie organizowany jest przez stowarzyszenia patriotyczne, w tym przez Stowarzyszenie Niezłomność Klub Patriotyczny im. Generała Kazimierza Puławskiego w Częstochowie.

Ostatnio zmieniany w Środa, 06 Marzec 2019 08:14
Więcej…
 

05

Mar

Wolnomularz Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Ostatnio zmieniany w Środa, 20 Luty 2019 06:36
Więcej…
 

04

Mar

Hebraizmy PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Waldemar Łysiak, DoRzeczy, nr 7/310, 11-17.02.2019 r.

Najpierw dwie refleksje ogólne. Przeszłość bywa równie nieprzewidywalna jak przyszłość. Co tyczy państw lub narodów (gdy niespodziewanie dla nich przywołane zostają ich dawne zbrodnie, prawdziwe lub wyimaginowane), ale też pojedynczych osobników (kiedy wywleczone zostają ich stare grzechy, prawdziwe lub zmyślone). I druga konstatacja: pod pewnymi względami nic się od czasów Jaskini (czyli od pra-prawieków) nie zmienia — „bigfucks smali” (duży gnębi małego). Teraz już mogę przejść „ad rem”, do tematu znęcania się Żydów nad Polską (dzisiejszą i dawną), polskością i Polakami. Głównymi sprawcami Holocaustu, która to egzegeza jest dla żydowskich polonofobów (miliony!) „oczywistą oczywistością", bo udowodnił ją „naukowo” tak wielki uczony jak Herr Gross, pisząc demaskatorskie książki i mówiąc całemu światu (wywiad dla „ Die Welt”), że Polacy mają „ohydne oblicze", gdyż „faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”. A basowały mu autorytety tubylcze (akademicy Grabowski Jan i Engelking Barbara, pisarka Tokarczuk Olga, tudzież podobni z kręgów Platformy i „michnikowszczyzny"). Padają w tych kręgach kuriozalne sformułowania (np. że podczas Holocaustu Żyd był bezpieczniejszy za drutami „ nazistowskiego obozu koncentracyjnego” niźli gdzie indziej wśród Polaków), a lekceważone są świadectwa przeciwne, jak choćby wielkiego pianisty, Władysława Szpilmana {„Mnie ratowało, z narażeniem życia, co najmniej trzydziestu Polaków. Najniebezpieczniejszy dla Żyda był inny Żyd. Policja żydowska była najokrutniejsza”) czy sekretarza generalnego Sekcji Żydowskiej CKZZ, Szmula Zygielbojma („Polska ludność współczuła Żydom i udzielała im wszelkiej możliwej pomocy"). Prof. Bolesław Orłowski: „Żydzi winni są nam wdzięczność bardziej niż jakiemukolwiek innemu narodowi. Czemu więc przypisać, że mają do nas większe pretensje niż do tych, którzy ich prześladowali i krzywdzili? Czy tylko dlatego, że jesteśmy łatwiejszymi «chłopcami do bicia»?... ” (2014). Tak — to może nie sprawczy, ale wykonawczy powód. „Bigfucks smali when itś possible”.

Więcej…
 

28

Lut

NIMFETKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn – Hajfa, Izrael   

Waldemar Łysiak, DoRzeczy, nr 7/310, 11-17.02.2019 r.


Franęois Boucher, „Leżąca dziewczyna" (1752)

„Naga, cala rozpostarta na łóżku, jej ciało w kolorze miodu. Pomieszanie czułego, pogrążonego w marzeniach dziecka z jakąś upiorną wulgarnością - ani śladu skromności nie dało się zauważyć w tym pięknym, ledwie ukształtowanym dziewczątku... Bardziej uroczej nimfetki nie wymyśliłby sam Priap". - Vladimir Nabokov, „Lolita”, tłum. Robert Stiller

Ostatnio zmieniany w Środa, 20 Luty 2019 06:27
Więcej…
 

25

Lut

Manipulowanie zbrodnią PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn – Hajfa, Izrael   

Krzysztof Masłoń, DoRzeczy, nr 7/310, 11-17.02.2019 r.


„Dalej jest noc” pokazuje, że większość Żydów ukrywających się po likwidacji gett zginęła z rąk Polaków. IPN udowadnia, że opracowanie jest pełne błędów, przeinaczeń i manipulacji

W kwietniu zeszłego roku opublikowany został, pt. „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski", liczący prawie 1,7 tys. stron dwutomowy zbiór artykułów monograficznych dziewięciu autorów związanych z Centrum Badań nad Zagładą Żydów Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

Więcej…
 

21

Lut

CHŁOP versus BUNTOWSZCZIK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Waldemar Łysiak, DoRzeczy, nr 4/307, 21-27.01.2019 r.


Józef Dąbrowski (J. Grabiec): „Otrzymawszy z rąk Rządu Powstańczego ziemię, chłop przyjął ją, lecz nie stanął w szeregach powstania, a w licznych niestety wypadkach odegrał rolę kainowych siepaczy względem rodaków-powstańców (...) Tak więc chłopi ciężko zaważyli na upadku powstania, co było m.in. skutkiem usilnej, prowadzonej przez rosyjskich naczelników wojskowych i komendantów, agitacji, która padała zresztą na gotowy grunt opłakanych stosunków wsi polskiej" (1913)

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 29 Styczeń 2019 07:11
Więcej…
 

18

Lut

SKRYTOBÓJSTWO LEPSZE NIŻ WOJNA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires, Argentyna   

Maciej Nowicki, Newsweek, nr 3/2019, 14-20.01.2019

Antyimigrancka demonstracja w Białymstoku. Na pierwszym planie Adam Andruszkiewicz, prezes Młodzieży Wszechpolskiej, styczeń 2016 r. Przez wiele lat Mosad w ogóle nie interesował się byłymi nazistami. W latach 60. mogli dwa razy dopaść Josefa Mengele i dwukrotnie postanowili zostawić go w spokoju - opowiada izraelski dziennikarz i znawca służb specjalnych Ronen Bergman

NEWSWEEK: Jak udało się panu napisać książkę ujawniającą kulisy działania służb Izraela? Dlaczego ludzie odpowiedzialni za najtajniejsze operacje w służbach specjalnych chcieli w ogóle z panem rozmawiać?

RONEN BERGMAN: Kiedy w 2010 roku podpisywałem umowę z Random House, wydawca zapytał, ile czasu potrzebuję na napisanie „Powstań i zabij pierwszy”. Powiedziałem, że rok. Wydawca pytał, czy może na wszelki wypadek nie wpisać do kontraktu półtora roku. Byłem nieugięty: „Po co, przecież oddam po roku” - odpowiedziałem. Napisanie książki zabrało mi ostatecznie osiem lat i było niezwykle trudne. W pewnym momencie wydawca był przekonany, że nigdy jej nie dostanie. Kiedy w końcu dostarczyłem materiał, zadano mi to samo pytanie: „Dlaczego ci ludzie w ogóle chcieli z panem rozmawiać?”.

Odpowiedziałem, że ci, którzy uczestniczyli w śmiałych, tajnych i czasem kontrowersyjnych operacjach, chcieli wreszcie wyjść ze strefy mroku. Pragnęli, by opinia publiczna dowiedziała się, co zrobili, żeby chronić Izrael.

Ministerstwo obrony Izraela bardzo utrudniało panu zadanie.

- Robiono wręcz wszystko, żebym nie napisał tej książki. Włamano się do mojego komputera i założono podsłuch na moim telefonie. Starano się zastraszyć ludzi, z którymi rozmawiałem. Kiedy poprosiłem o dokumenty, które mają 50 lat lub więcej i zgodnie z prawem powinny zostać upublicznione, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Zwróciłem się więc do sądu najwyższego ze skargą, ale sprawa się ciągnęła i w końcu przyjęto poprawkę, na mocy której klauzulę tajności wydłużono do 70 lat, co stanowiło wówczas okres dłuższy niż cała historia państwa Izrael! Szef sztabu izraelskiej armii próbował nawet namówić prokuratora generalnego do wytoczenia mi procesu o zdradę. Stanęło jednak na moim. Udało mi się dotrzeć do ponad tysiąca osób i ujawnić rzeczy, o których nikt wcześniej nie pisał, o których nie wiedziały nawet żony moich rozmówców.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL