Hebrew Date: 5/26/5780 > Strona główna

06

Sie

Wolnomularz Polski nr 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


 

05

Sie

Ujawniamy dlaczego Netanjahu z Kacem nie przyjechali PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

W niedzielę, 24 marca, dokładnie w 75. rocznicę egzekucji dokonanej na rodzinie Ulmów z Markowej obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

Zbrodni dokonała niemiecka żandarmeria, mordując Józefa Ulmę, jego będącą w ciąży żonę Wiktorię oraz sześcioro ich dzieci. Zabito również ośmiu ukrywanych przez rodzinę Ulmów Żydów. Niestety na uroczystość nie przybył premier Izraela Benjamin Netanjahu.

Zapewne zjawiłby się, gdyby był to dzień pamięci Żydów ratujących Polaków pod okupacja niemiecką i sowiecką. Niestety, na razie nieznane są takie przypadki.

Opracował: Aron Kohn, Hajfa - Izrael

 

02

Sie

PODWÓJNE STANDARDY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

Polskie władze, na wniosek Izraela, prześladują historyką oskarżanego o kłamstwa nt. Holokaustu. Naszych rodzimych kłamców szkalujących Polskę i Polaków nikt nie niepokoi.

Jeżeli przegramy wojnę o prawdę historyczną, zapłacimy za to nie tylko haraczem dla przedsiębiorstwa Holokaust, ale przede wszystkim niesławą historyczną. Musimy bronić prawdy równie skutecznie, jak Niemcy i przedsiębiorstwo Holokaust próbują ją fałszować.

Jan Piński, Warszawska Gazeta, nr 13, 29.03 – 4.04.2019 r.

- Naftali Bennett, minister ds. diaspory i oświaty Izraela, zaapelował do polskich władz, aby nie pozwoliły na wizytę w naszym kraju Davida Irvinga, historyka, który przez lata zaprzeczał istnieniu komór gazowych w niemieckich obozach zagłady. Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz pozytywnie odpowiedział na ten apel, informując, że MSZ podjęło kroki i Irving najpewniej do Polski nie wjedzie. Problem w tym, że Irving już dawno wycofał się z tez o tym, że komór gazowych nie było i przyznał się publicznie do błędu. Z drugiej strony nikt nie próbuje w żaden sposób sekować naszych rodzimych historyków, jak prof. Jan Grabowski, czy ordynarny kłamca, jak Jan Tomasz Gross, autor tezy, że Polacy zabili w czasie II wojny światowej więcej Żydów niż Niemców. Tą absurdalną potwarz poparł ostatnio szef Żydowskiego Instytutu Historycznego prof. Paweł Śpiewak. Stwierdził w wywiadzie dla czeskiego pisma (a więc dla zagranicy), iż to oczywisty fakt historyczny, (...) rzecz niezwykle prawdopodobna oraz że żydowscy uciekinierzy z gett w większości zginęli z rąk Polaków. Dlaczego polskie władze mają angażować się w prześladowanie Irvinga, kontrowersyjnego historyka, który jednak potrafił przyznać się do błędu i podawania nieprawdy, gdy skonfrontowano go z dowodami. Nasi rodzimi kłamcy historyczni dowody mają jednak za nic. Gdy prof. Jan Grabowski został przyłapany przez ambasadora Polski w Szwajcarii dr. Jakuba Kumocha na kolportowaniu wśród izraelskich dziennikarzy kłamliwych danych rzekomo pochodzących z dzieł polskiego historyka żydowskiego pochodzenia Szymona Datnera, to zamiast odnieść się merytorycznie - zaatakował. Prof. Grabowski stwierdził, że z dr Kumochem może rozmawiać publicznie tylko wtedy, gdy potępi on rząd polski i jego politykę historyczną.

Więcej…
 

31

Lip

SPISEK CZY WYPADEK: KTO WYSADZIŁ CYTADELĘ? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires, Argentyna   

Wybuch w prochowni Cytadeli warszawskiej był tak silny, że z odległego o ponad 40 km Mińska Mazowieckiego ktoś zadzwonił, pytając, czy to trzęsienie ziemi. Eksplozja z października 1923 r. wstrząsnęła nawet życiem politycznym II Rzeczypospolitej

Tomasz Targański, Newsweek, nr 14, 1-7.04.2019 r.

Rankiem 13 października 1923 r. życie załogi toczy się wedle ustalonego rytmu. Na dziedzińcu trwa musztra kompanii 21. Pułku Piechoty, pracownicy pobliskiej szwalni szyją sorty mundurowe, a za murami twierdzy, na nieodległym brzegu Wisły, ćwiczą żołnierze 80. Pułku Piechoty. Pod magazynami prochu krząta się grupa robotników. Dochodzi godzina 9, kiedy nad wałem prochowni pojawia się niewielki obłok dymu. Ktoś krzyczy: „ogień, uciekajcie!” Chwilę później Cytadelą wstrząsa ogłuszający huk.

Więcej…
 

29

Lip

I TY ZOSTANIESZ ANTYSEMITĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

Jan Piński, Warszawska Gazeta, nr 12, 22-28.03.2019 r.

Antysemitą zostaje dziś okrzyknięty ten, kto krytykuje działania biznesu i lobby żydowskiego lub państwa Izrael

Więcej…
 

25

Lip

BRZYDKI ZAPACH PROF. ŚPIEWAKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 12, 22-28.03.2019 r.

Śpiewak zachowuje się w sposób wyjątkowo bezczelny. On doskonale zdaje sobie sprawę, że na jego wynagrodzenie oraz działalność ŻEH składają się wszyscy Polacy, a mimo to zachowuje się tak, jakby utrzymywali go sami Żydzi i zwolennicy totalnej opozycji, którym wiernie służy.

Więcej…
 

22

Lip

DYREKTORA ŚPIEWAKA WYPACZONE STEREOTYPY MYŚLENIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

Warszawska Gazeta, nr 11, 15-21.03.2019 r.

Jako ścisłowca interesują mnie szczegóły. Pisząc ściśle, interesują mnie szczególiki. Nie takie pospolite, będące/krążące w powszechnym obiegu, a szczególiki ekskluzywne. Daty - ścisłe. Liczby? Zaletą ich jest, że ze swojej istoty nie mogą być bardziej ścisłe, dwa to dwa, a 120 tys. Śpiewaka, to właśnie tyle, nie mniej. Liczby są ścisłe, gdyż takie są i takie być muszą, precyzyjnie opisując rzeczywistość. Cytaty? Dokładne. Umieszczone w cudzysłowie muszą być przytoczone z dokładnością do jednego przecinka i każdego w literce ogonka.

Więcej…
 

20

Lip

Nowa rasa panów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa - Izrael   

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 24, 5-11.07.2019 r.

„Nowa rasa panów" dąży do wyprodukowania „nowego polskiego człowieka" i wypracowała już nawet normy oraz standardy, które ten człowiek powinien spełniać Ta czysta politycznie i światopoglądowo rasa, oczyszczona z wszelakiego katolickiego i patriotycznego brudu, ma w przyszłości chodzić jak w zegarku i głosować tak, jak trzeba.

Więcej…
 

18

Lip

Zdemoralizowane elity Izraela PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

Stanislas Balcerac, Warszawska Gazeta, nr 11, 15-21.03.2019 r.

OTO CI, KTÓRZY CHCĄ NAS POUCZAĆ, izraelscy politycy nie są w stanie zapanować nad plagą korupcji i pospolitych przestępstw wśród elity władzy.

- Elity polityczne Izraela bezustannie prawią Polsce morały, ale same raczej nie są modelem moralności. Były premier Izraela, pięciu ministrów, dziewięciu posłów do Knessetu i dwóch naczelnych rabinów kraju zostało skazanych za korupcję. Były prezydent Izraela i dwóch ministrów zostało skazanych za gwałty. A prokurator generalny zamierza teraz postawić zarzuty korupcyjne premierowi Benjaminowi Netanjahu.

Więcej…
 

17

Lip

Krótkie opowiadanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Barbara Niemczewska, Wolnomularz Polski, nr 23-24, sierpień/wrzesień 1998 r.

Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw.

Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem

i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa.

(Art. 1 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka)

Gdy był bardzo młody i marzył o wzniesieniu się w przestworza jak orły, podcięto mu skrzydła. Opadł na ziemię, zanim wzleciał, a skrzydła zwisały bezwładnie nad ziemią. Od tamtej pory ciągnął je po ziemi, nurzał w błocie i pyle dróg. Tęsknie, ale coraz rzadziej spoglądał ku górze, ku niebiosom, od których uciec nie potrafił.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL