Hebrew Date: 7/16/5781 > Strona główna

15

Kwi

EPITAFIUM ZAGŁADY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires - Argentyna   

30.03.2020 r.

Mówi się, że uderzenie skrzydeł motyla na jednej półkuli powoduje huragan na drugiej i są to sprzężenia zwrotne składające się na los nieubłagany.

Tak i tym razem się stało, że decyzja Słonecznego Selima w kwestii rozbiórki drewnianej kawiarenki zwanej przez tubylców Hajfą spowodowało światową epidemię koronowirusa.

Harmonia świata została naruszona, jej ekonomia, spokój, poprzez wyrwanie kilku desek składających się na legendarną ostoję sztucznych motyli przyczepionych na belki Hajfy, starożytnego portu piratów i korsarzy.

Równowaga świata zaklęta była w tych deskach, dachówkach, zdarzeniach zamkniętych w tej kawiarence, gdzie miłość, marzenia pięknych panien i kawalerów skonfigurowała porządek świata, gdzieś na krańcach Sarmacji.

Wszyscy zostaliśmy ukarani i napiętnowani zbezczeszczeniem świątyni miłości, rozpusty i występku o nazwie Hajfa.

Ten ład był zaklęty i nienaruszalny, a jednak Słoneczny Selim zburzył go w imię nowego porządku wszechświata. Byłem świadkiem jak się narodził słoneczny niemowlak, jak przepowiadano jego boską siłę ustami Andrzeja Lisiaka z Tybetu, a więc nazwałem go Selimem, imieniem Tamerlanów, Dżyngischanów niszczycieli cywilizacji. Od zburzenia Hajfy przez Selima świat będzie już nie ten i pożre go zaraza.

Znamiennym było zapytanie praczki Anny czy nie boli mnie serducho, gdy burzony jest gmach drewniany zbudowany z moich marzeń, fascynacji Cezarego Majdańskiego i fantazji Selima.

Odpowiedziałem, że nie, gdyż nawykłem w życiu do rozstań, grabieży moich włości i dobytku przez złowieszczy, rozszalały tłum łupiszców.

Odpowiedziałem, że burzymy, aby tworzyć i budować nowe słoneczne i boskie łady nowego świata.

Nie wiem czy Anna pojęła istotę rzeczy, lecz tego dnia dokonała pogromu i wywarła srogi gniew na prostaku, kanzyperdzie, adwokacie diabła, mecenasie spraw przegranych, niejakim Jacku.

Percepcja Jacka nie pojęła ogromu spustoszenia, które nawiedzi jego prostackie domostwo, i plagi jakie spadną na jego potomstwo plugawe, w zamian za naruszenie nietykalności Anny.

Tego nie należało uczynić, lecz stało się i pomsta dosięgnie prostego idiotę.

Jednakowoż staje się to wszystko w wyniku naruszenia harmonii zaklętej w deskach legendarnej Hajfy, laguny i schowka Piratów z Karaibów zakochanych w Syntii Alegmane z Santa Luchii…

Leon Baranowski, Buenos Aires – Argentyna

 

14

Kwi

W CIENIU SHOAH: Łódź - Getto PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cwi Abramowicz, Antwerpia   

Łódź. Getto

Dekretem Hitlera z dnia 8 października 1939 r. został utworzony i wcielony do Rzeszy tzw. Reichsgcut Posen (Okręg Rzeszy Poznań). W jego skład weszły trzy rejencje (Regierungsbezirke): Inowrocław (Hochensalz), Kalisz (nieco później siedzibę tej rejencji przeniesiono z Kalisza do Łodzi) i Poznań.

Więcej…
 

10

Kwi

Studnicki i Żydzi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   

Piotr Zychowicz, DoRzeczy, nr 11, 9-15.03.2020 r.

Władysław Studnicki oskarżany jest o krwiożerczy, nazistowski antysemityzm. Zarzuty te są nieprawdziwe i krzywdzące

Więcej…
 

07

Kwi

Co masoni mogą zrobić dla pokoju na świecie? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Heinz E. Muhlethaler Wieki Mistrz Wielkiego Wschodu Szwajcarii, Wolnomularz Polski, nr 38, maj-czerwiec 2003

Wszyscy wolnomularze, których znam, wiedzą jak się pisze słowo „Pokój”, a wielu zna także jego znaczenie, ale każdy z nich pojmuje to słowo inaczej. Spróbujmy więc przede wszystkim dojść do jakiejś wspólnej definicji.

Pokój — oznacza harmonię w stosunkach1 pomiędzy ludźmi, narodami, religiami, grupami językowymi oraz mniejszościami. Aby moc żyć w takiej harmonii, trzeba ją odnaleźć przede wszystkim w samym sobie, a nie oczekiwać, że będzie ja można, że tak powiem „konsumować” ze swego otoczenia. Kluczem do harmonii jest to co określa się słowem komunikacja, proces często traktowany z podejrzliwością, ponieważ wymaga on ód każdego, aby się otworzył i pokazał swe prawdziwe oblicze.

Więcej…
 

03

Kwi

Hejt antysemitów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   

Waldemar Łysiak, DoRzeczy, nr 10, 2-8.03.2020 r.

Główna cecha Polaków (tych dzisiejszych, i tych historycznych) — antysemityzm chowu priwiślińskiego (czyli ten wyssany z biustów lechickich gojek) — obecnie jakby faluje/pulsuje: periody łagodnej rasistowskiej stabilizacji i periody gwałtownych przypływów, czyli erupcyjnych wzmożeń, występują na przemian, cyklicznie tout court. Ostatnie ze skandalicznych wzmożeń miało miejsce jesienią ubiegłego roku, gdy Olga Tokarczuk dostała Nobla literackiego. Detonatorem tej kolejnej, obciachowej dla całego narodu kampanii, był wygłaszający pompatyczną laudację ku czci laureatki dygnitarz Akademii Szwedzkiej, 86-letni Per Wastberg. Zaczął dobrze, zwąc „Księgi Jakubowe” „największym dziełem” pani Tokarczuk, którym zasłużyła na Nobla (i wcześniej na Nike dawaną przez „GW”), a także przypominając, że laureatka, od dawna piętnująca publicznie „polski kolonializm i antysemityzm”, jest weteranką karcenia swych rodaków jako zakały europejskiej („właściciele niewolników i mordercy Żydów”), lecz później zupełnie się pogubił, niepotrzebnie dywagując o „żydowskim pochodzeniu Olgi Tokarczuk”. Antysemici praktykujący między Tatrami a Bałtykiem tylko czekali na to. I wykorzystali ową niezręczność Wastberga bez pardonu.

Więcej…
 

31

Mar

Sztuka królewska na Ukrainie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Adam Witold Wysocki, Wolnomularz Polski, nr 38, maj-czerwiec 2003

W latach 1820-22 powstały na Ukrainie różne ugrupowania wzorujące się na masonerii, korzystające z jej doświadczeń. Należało do nich m.in. „Małoruskie Tajne Stowarzyszenie na rzecz Wyzwolenia Ukrainy”, a celem jego było uzyskanie niepodległości oraz zbliżenie Ukrainy z Polską. Stowarzyszenie to — podkreśla Ryszkowskij — prowadziło szeroką działalność propagandową i utrzymywało bliskie więzy z lożą „Słowianie Zjednoczeni” i rewolucyjnym polskim związkiem Templary. Podobne związki i więzy istniały wtedy także w innych miastach Ukrainy i Rosji. A cały ten ruch znalazł w końcu ujście w generacji tzw. Dekabrystów.

Więcej…
 

27

Mar

Zarazy - plagi ludzkości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires, Argentyna   

Madej Rosalak, DoRzeczy, nr 10, 2-8.03.2020 r.

Zwrot w rozwoju cywilizacji świata antycznego, nastanie ciemnych wieków średniowiecza, zwycięstwo islamu na Bliskim Wschodzie, wyludnienie Europy w wieku XIV i zdziesiątkowanie na początku XX, kolonizacja obu Ameryk przez białych - oto skutki epidemii w dziejach ludzkości

Więcej…
 

24

Mar

Z działalności Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej w 1995 r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wildstein   

W niniejszym sprawozdaniu przedstawiono — podobnie jak w latach ubiegłych — działalność Zarządu Głównego i Zarządów Gmin Terenowych ZGWŻ, znaczące wydarzenia w życiu światowej społeczności żydowskiej oraz inicjatywy Komisji Koordynacyjnej Organizacji Żydowskich w RP, dotyczące żywotnych spraw wspólnoty żydowskiej w kraju w 1995 roku.

Więcej…
 

20

Mar

Zamiast ekshumacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   

Marek Kamiński, DoRzeczy, nr 8, 17-23.02.2020 r.

Jedwabne okazało się bezbłędnym wyegzekwowaniem instrukcji przeprowadzenia działań „pod obcą banderą". Mistrzowsko zacierając po sobie ślady, podwładni Reinharda Heydricha wkomponowali się w zamazane tło zbrodni, ustawiając na pierwszym planie polskich mieszkańców jedwabnego

Więcej…
 

19

Mar

Końca świata znów nie będzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

dr Robert Kościelny, Warszawska Gazeta, nr 10, 6-12 marca 2020 r.

Żyjemy w najzdrowszym, najspokojniejszym czasie w historii, ale nie możemy tego zaakceptować Nieustannie musimy wymyślać straszydła, od alarmowania klimatem, wojną nuklearną i zapaścią finansową, po śmiertelne choroby.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL