Hebrew Date: 13/20/5779 > Strona główna

12

Kwi

Anatomia kłamstwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires, Argentyna   

Wojciech Wybranomki, DoRzeczy, nr 14, 1-7.04.2019 r.

Skąd się wzięło nieprawdziwe oskarżenie Polaków o wymordowanie podczas II wojny światowej 200 tys. Żydów

Więcej…
 

10

Kwi

GENERAŁ DĄBROWSKI maszeruje do loży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Cezary LEŻEŃSKI, Wolnomularz Polski, nr 3

W czerwcu 1993 r., w 175 rocznicę śmierci generała broni Jana Henryka Dąbrowskiego, przed pałacem w Winnogórze stanęła kompania honorowa Wojska Polskiego, przybył specjalny wysłannik Prezydenta RP z osobistym listem, byli prominenci wielkopolscy z wojewodą poznańskim na czele. Przemówienia, kwiaty, wzruszenia i salwa honorowa. A wszystko poprzedzone mszą w pobliskim kościele, gdzie w bocznej kaplicy, w okazałym sarkofagu spoczywają prochy generała. Poza przemówieniami przed pałacem, oczywiście w kościele było kazanie, w którym prawie nie wspomniano wybitnego żołnierza. Żyjącego nie tylko na kartach historii, lecz przede wszystkim i na codzień w słowach hymnu narodowego.

Więcej…
 

09

Kwi

KONSEKWENCJE REJTERADY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Piotr Lewandowski, Warszawska Gazeta, nr 8/610, 22-28.02.2019 r.

Trzeba wreszcie zacząć mówić o żydowskiej kolaboracji z komunistami. Przypominać o wydawaniu Polaków przez Żydów w ręce NKWD po sowieckiej agresji 17 września 1939 r. O żydowskich funkcjonariuszach sowieckiego aparatu represji i ich czynnym udziale w stalinowskim ludobójstwie. O nad reprezentacji Żydów w aparacie komunistycznego terroru, katowaniu i mordowaniu polskich patriotów. Generalnie - głosić na cały świat, że Żydzi mają ręce unurzane po łokcie w polskiej krwi. I mają to robić nie tylko historycy czy publicyści, lecz przede wszystkim przedstawiciele polskiego rządu - tak jak czynią to członkowie rządu i dyplomaci izraelscy. Oczekuję, że polski premier i polscy ministrowie przy każdej okazji będą przypominali żydowskie zbrodnie na Polakach. Potem można najwyżej sprostować, że miało się na myśli „poszczególnych Żydów" a nie „państwo" czy „naród"...

Ostatnio zmieniany w Środa, 10 Kwiecień 2019 08:59
Więcej…
 

08

Kwi

ALCHEMIA I RÓŻOKRZYŻOWCY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Wolnomularz Polski, nr 3

Oswald Wirth, francuski wolnomularz zmarły 9 marca 1943 roku, autor poszukiwanych do dziś książek z zakresu symboliki okultyzmu i astrologii, alchemii i masonerii, powiedział był niegdyś: „Wolnomularstwo stara się formować Inicjowanych, to znaczy Ludzi w najwyższym tego słowa znaczeniu. Mason winien więc dokonywać w sobie samym transmutacji podobnej do tej, jaką dokonywali alchemicy”.

Podobnie w wieku XVII mówili Różokrzyżowcy, których nazwać możemy „alchemikami dusz ludzkich”. Ich wpływ na kształtujące się w tym samym czasie wolnomularstwo spekulatywne jest dziś niekwestionowany. Czym zatem była alchemia Różokrzyżowców?

Oto niektóre z ich aksjomatów hermetycznych, wybrane z pracy Paula Sedira w opracowaniu polskim Jerzego Prokopiuka pt. „RÓŻOKRZYŻOWCY. HISTORIA I NAUKA”, która ukazała się właśnie na rynku nakładem Wydawnictwa PEGAZ

Więcej…
 

04

Kwi

JAK ŻYDZI MORDOWALI POLAKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Dziś powiedzenie - Żydzi mordowali Polaków, chociaż zgodne z faktami i będące parafrazą słów premiera Izraela, natychmiast wywołuje zarzut „antysemityzmu" I w finale w naszym kraju, w mieście, gdzie każda płyta chodnika jest zbroczona krwią ofiar niemieckich zbrodni, jesteśmy opluwani. Taka to żydowska „wdzięczność" za ryzykowanie życiem dla ich braci. Świat słyszy kłamstwa i im wierzy. Najsmutniejsze jest to, że polskie władze, gdy opluwany jest polski naród, przekonują, że to tylko pada deszcz.

Ostatnio zmieniany w Środa, 10 Kwiecień 2019 08:58
Więcej…
 

03

Kwi

Masońskie korzenie osobowości artystycznej Fryderyka Chopina (1810-1849) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Iwona Agnieszka Siedlaczek, Wolnomularz Polski, styczeń-luty 2000-6000 r.

Na zamknięcie obchodów Roku Chopinowskiego, w 150-lecie Jego Śmierci

Ponad 20 lat temu, w pięknie napisanej, jak zawsze u Jarosława Iwaszkiewicza, jednego z najcudowniej na muzykę wyczulonych, uwrażliwionych pisarzy, książce o Chopinie, znalazło się zdanie: „czy sam Fryderyk należał do masonów - pozostaje kwestią otwartą”. Po 150 latach od śmierci Chopina warto powrócić do tematu i choć nadal brak danych świadczących, że Chopin był masonem, to na pewno można pokazać, jak wiele osób z jego kręgu, jego nauczycieli, przyjaciół i znajomych, przynależało do Szlachetnego Stowarzyszenia.

Ostatnio zmieniany w Czwartek, 07 Marzec 2019 09:32
Więcej…
 

28

Mar

EKSHUMACIA W JEDWABNEM czyli kto się boi historii Polaków i Żydów? (część droga) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Ewa Kurek, Warszawska Gazeta, nr 8/610, 22-28.02.2019 r.

Wszystkich nas, Polaków, także polityków PiS, musi zawsze obowiązywać zasada, że polsko-żydowskie interesy muszą służyć przede wszystkim Polsce i Polakom.

Więcej…
 

23

Mar

Czy polskie „Ogniwo” na Syberii to loża masońska? (1907-1920) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Władysław Mastarz, Wolnomularz Polski, styczeń-luty 2000-6000 r.

W życiu każdego narodu poważną rolę odgrywają różnego rodzaju organizacje społeczne. Tym bardziej rośnie ich znaczenie dla takich narodów, które nie miały własnego państwa, a jego duże grupy zamieszkiwały na terytorium innych państw.

W takim położeniu znaleźli się Polacy żyjący w diasporze na ogromnym terytorium Rosji, w tym Syberii w XIX i na początku XX wieku. Ich sytuacja polityczna i społeczna była podobna do innych mniejszych narodów, które znajdowały się pod władzą carskiej Rosji. Do 1906 r., nie mieli oni żadnych możliwości tworzenia własnych narodowych organizacji.

Ostatnio zmieniany w Środa, 10 Kwiecień 2019 08:58
Więcej…
 

21

Mar

CZY ŻYDZI WYSSALI ANTYPOLONIZM Z MLEKIEM MATKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 8/610, 22-28.02.2019 r.

Panie ministrze Israelu Katz, parafrazując pańskie słowa, antypolonizm był wrodzony u Żydów przed Holokaustem, podczas, i po nim też. (...) Prawdy historycznej nie można zmienić. Wielu Żydów kolaborowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów podczas Holokaustu. Żydzi wyssali antypolonizm z mlekiem matki.

Więcej…
 

14

Mar

Zachęta do studiów historii Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Baranowski   

Na temat roku 2018-2019 w Polsce napisano wiele prawd i półprawd. Napotkałem wywiad z profesorem Andrzejem Chwalbą z UJ pod tytułem „Ostatnia Chwila Niepodległości”. W sumie to autor na pierwszym miejscu mnie zaintrygował, a później naturalnie temat niepodległości 1918 roku.

Spotkaliśmy się z Andrzejem Chwalbą w Częstochowie, po sąsiedzku, i rodzinnie. Ja licealista Liceum im. H. Sienkiewicza, a Andrzej korepetytor historii.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL