Hebrew Date: 3/15/5781 > Strona główna

10

Mar

Świadek epoki, która zginęła. Aleksander Bardini — 1913-1995 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cwi Abramowicz, Antwerpia   

Nietrudno uważnemu czytelnikowi, który śledził materiały wspomnieniowe poświęcone zmarłemu w lipcu 1995 roku Aleksandrowi Bardiniemu, dojść do wniosku, że to nie role sceniczne, w których występował, nie poszczególne osiągnięcia reżyserskie w teatrze czy operze, nie sukcesy pedagogiczne — tak bardzo wyróżniały go z plejady aktorów, reżyserów, ludzi teatru w Polsce. Byli przecież i lepsi aktorzy. Byli i wybitniejsi inscenizatorzy. Byli — z pewnością — lepsi pedagodzy niż Bardini. Tym, co Go tak bardzo wyróżniało, że trudno tu nawet o porównania — była przede wszystkim niezwykła osobowość. Osobowość intelektualna i osobowość artystyczna.

Więcej…
 

06

Mar

Emigracja a nie eksterminacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires, Argentyna   

Piotr Zychowicz, doRzeczy, nr 3, 13-19.01.2020 r.

Polska w latach 30. miała plan masowej emigracji Żydów. Chciała go jednak zrealizować we współpracy z Żydami, a nie z Hitlerem

Więcej…
 

03

Mar

Wołanie o nowe aggiornamento PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Wielebny Aleksander Onzull, Wolnomularz Polski, nr 42, marzec-kwiecień 2004

„Jeżeli Rzymsko-Katolicki Kościół jako instytucja ma istnieć w XXI wieku, to potrzebuje papieża Jana XXIV” - Ks. dr prof. Hanss Kung

Cały świat, w którym Dobra Nowina Jezusa z Nazaretu jest głoszona i praktykowana, cztery lata temu świętował, fakt że przez 2000 lat, Jezus przez wielu nazwany jest Chrystusem.

Więcej…
 

28

Lut

JAK IEST NAPRAWDĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Jerzy Bander, Warszawska Gazeta, nr 50, 13-19.12.2019 r.

Gdy żydowskie organizacje ze Stanów Zjednoczonych żądają od Polski setek miliardów dolarów, należy postawić pytanie: jakie moralne prawo mają te organizacje do takich działań? Odpowiedź może być tylko jedna: nie mają i nigdy nie będą miały takiego prawa.

Więcej…
 

25

Lut

Wieszanie trzeba mieć we krwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Kamil Janicki, Newsweek, nr 1-2/2020, 30.12.2019-12.01.2020 r.

Alberta nikt nie musiał pytać, dlaczego wybrał ten zawód. Już jako 11-łetni chłopiec ogłosił: „Gdy skończę szkołę, zostanę katem”. Tak samo jak ojciec i stryj

Więcej…
 

21

Lut

POLITYCZNA CHANUKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires, Argentyna   

Stanislas Balcerac, Warszawska Gazeta, nr 50, 13-19.12.2019 r.

Dlaczego najwyższe władze polskiego państwa, Prezydent i Marszałek Sejmu, celebrują od kilku lat militarne zwycięstwo Żydów nad Grekami w Judei w 165 roku przed naszą erą, nazywane potocznie Chanuką? Co to ma symbolizować? Czy nasze najwyższe władze państwa nie mają nic innego do roboty, czy też może zostały omotane przez grupę zewnętrznych rekonstruktorów historycznych?

Więcej…
 

18

Lut

Pamiętajmy o Paneuropie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Adam Witold Wysocki, Wolnomularz Polski, nr 42, marzec-kwiecień 2004

W maju 2004, a więc już za niewiele dni Polska będzie nowym członkiem Unii Europejskiej. Za jednością Europy, z naszym w niej, polskim udziałem opowiedzieli się oficjalnie, na specjalnej konferencji, wolnomularze Wielkiego Wschodu Polski. O ile nam wiadomo podziela stanowisko takie większość wolnomularzy polskich, będących członkami innych obediencji i organizacji masońskich działających w naszym kraju. W dyskusjach na ten temat które w różnych formach toczyły się w naszych środowiskach, co zrozumiałe, nie zabrakło przy większościowej zdecydowanej aprobacie, także różnych głosów krytycznych. Dotyczyły one w szczególności form przekazu samej idei zjednoczenia europejskiego.

Więcej…
 

14

Lut

Holenderscy szmalcownicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires – Argentyna   

dr Rafał Brzeski, Warszawska Gazeta, nr 49, 6-12.12.2019 r.

Czarne karty wojennej historii najlepiej tłumaczą ochotę holenderskich polityków do zrzucenia odpowiedzialności za zbrodnie na kogoś innego.

W trakcie rewizji i konfiskaty majątku zadenuncjowanych Żydów do protokołu wpisywano tylko diamenty jubilerskie i przemysłowe, papiery wartościowe, kosztowności, złoto, wyroby ze srebra, dzieła sztuki, cenną porcelanę, itp. Zgodnie z przepisami 5-10 procent reszty dobytku miało przypaść holenderskim donosicielom, ale w praktyce zagarniali wszystko, czego nie zabierali Niemcy.

Więcej…
 

11

Lut

Uczmy się od Izraela PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   

Tomasz P. Terlikowski, Newsweek, nr 50, 9-15.12.2019 r.

Palestyńczycy, podkreślał jeszcze kilkanaście lat temu Jaser Arafat, pokonają Izrael płodnością swoich kobiet. I choć wtedy dane demograficzne wskazywały na to, że może mieć rację, to dziś już wiemy, że Izrael odwrócił trend i dziś jest potęgą, jeśli chodzi o dzietność

Więcej…
 

07

Lut

DLACZEGO POZWALAMY SIĘ BEZKARNIE OBRAŻAĆ? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa - Izrael   

Jan Piński, Warszawska Gazeta, nr 49, 6-12.12.2019 r.

Wypowiedź socjologa Jana Tomasza Grossa z 2015 r, że „podczas wojny [Polacy - red.] zabili więcej Żydów niż Niemców" - nie znieważa narodu polskiego - uznała katowicka prokuratura i umorzyła postępowanie w tej sprawie. Potrzebowała aż trzech lat, aby stwierdzić, że znamiona art. art. 133 Kodeksu karnego, który stanowi: „Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3" nie zostały wypełnione. To postanowienie jest skandaliczne. Gross bowiem powiedział oczywistą nieprawdę. Zrobił to w tekście dla niemieckiego pisma „Die Welt" o wymownym tytule „Europejczycy Wschodni nie mają wstydu". Gross (1 sierpnia skończył 72 lata) od blisko 20 lat zajmuje się pomawianiem Polski na arenie międzynarodowej i krajowej. Zaczął od książki „Sąsiedzi" w której opisał mord w Jedwabnem, przypisując główny ciężar zbrodni Polakom - wbrew faktom. Zbrodni dokonali bowiem Niemcy, którzy posiłkowali się Polakami, zmuszonymi (pod groźbą śmierci) do brania udziału w zbrodni. Gross, mówiąc językiem młodzieżowym, olał dowody i oparł się na wybranych przez siebie relacjach ludzi, którzy - uwaga - nie byli bezpośrednimi świadkami zbrodni, a jedynie o niej słyszeli. Książka Grossa stanowi punkt początkowy ofensywy przedsiębiorstwa Holokaust - lobby, które chce zmusić Polskę do zapłaty wydumanych roszczeń. Gross jest wynajmowany do pisania nieprawdy i szokujących tez. Wszystko po to, aby Polska ugięła się i zapłaciła roszczenia, do których nie ma podstaw prawnych. Chodzi o tzw. mienie bezspadkowe, czyli majątki pomordowanych Polaków żydowskiego pochodzenia, którzy nie zostawili spadkobierców. Ich nieruchomości przeszły jak to się dzieje na całym świecie - na własność skarbu państwa.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL