Hebrew Date: 13/20/5779 > Strona główna

16

Sie

Zatrzymać Irvinga PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires, Argentyna   

Piotr Zychowicz, DoRzeczy, nr 14, 1-7.04.2019 r.

Izrael żąda od Polski, aby nie wpuszczała Davida Inringa. Brytyjski historyk w przeszłości negował bowiem istnienie komór gazowych w Auschwitz I

Więcej…
 

12

Sie

Zupa Brzechwy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Joanna Lichocka DoRzeczy, nr 14, 1-7.04.2019 r.

Idzie Tomek w świat szeroki,

Zamaszyste stawia kroki,

Na grzebieniu gra walczyka,

A tak wabi ta muzyka,

Że tuż za nim środkiem drogi

Kroczy bocian długonogi...

„Pana Dropsa i jego trupę" Jan Brzechwa czytał dwojgu dzieciom na strychu domu w Cołkowie późną jesienią 1944 r.


Tłoczyliśmy się w małym pokoiku, cztery osoby na przestrzeni ok. 12 mkw. Janek przynosił rękopisy swoich wierszy i opowiadań: »Akademia pana Kleksa« i »Pan Drops i jego trupa«. Nasza dwunastoletnia córka i dziesięcioletni syn byli zafascynowani urzekającym dowcipem i poezją tych utworów" - napisał we wspomnieniu poświęconym Brzechwie Władysław Rymkiewicz. Niewielki dom stał [przebudowany wciąż stoi] prawie naprzeciw stacji kolejki wąskotorowej w Gołkowie. Brzechwa był tam częstym gościem, ukrywał się w pobliskim Zalesiu.

Więcej…
 

09

Sie

WOJNA CYWILIZACJI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

Na gruzach laickiej Europy ma powstać islamskie imperium. Pierwszą ofiarą tej rewolucji ma być Francja.

Stanislas Balcerac, Warszawska Gazeta, nr 13, 29.03 – 4.04.2019 r.

Kilkanaście dni temu turecki nożownik zadźgał innego Turka w McDonaldzie w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. W tle mogą być tureckie służby, jako że nożownik zniknął gdzieś rok temu po wylocie z Turcji do Niemiec.

- Wychowani na zimnej wojnie, jesteśmy bezustannie bombardowani wrzutkami na temat zagrożenia ze Wschodu, tak abyśmy nie myśleli za dużo o realnym zagrożeniu z południa, które w ostatnich latach kosztowało życie kilkuset Europejczyków (mężczyzn, kobiet i dzieci). W listopadzie 2015 r., po krwawych islamskich zamachach terrorystycznych w Paryżu, ówczesny prezydent Francji Francois Hollande ogłosił: jesteśmy w stanie wojny, ale skończyło się jak zwykle na pustych deklaracjach. Skoro jesteśmy w stanie wojny ze światem muzułmańskim, a miliony nielegalnych muzułmańskich migrantów bez papierów lub z fałszywymi tożsamościami spokojnie wjeżdżają na teren Europy, to oznacza, że nasi umiłowani europejscy przywódcy są po prostu kolaborantami przeciwnika.

Więcej…
 

06

Sie

Sekta czcicieli diabła? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Mikołaj Kozakiewicz, Wolnomularz Polski, nr 23-24, sierpień/wrzesień 1998 r.

Kościół nienawidził masonerii, gdyż skupiała ona ludzi wybitnych

Kościół był od początku wrogi masonerii, ale ataki przeciw niej nasiliły się, gdy w 1860 roku, we Włoszech, w wyniku działań tajnej organizacji karbonariuszy (węglarzy), nastąpiło ich zjednoczenie i dokonała się likwidacja Państwa Kościelnego. Karbonariusze nie uważali się za masonów, ale zorganizowani byli podobnie. Nic dziwnego, gdyż wieku wybitnych ich przywódców (np. B. Garibaldi, b. Cavour) było masonami.

Więcej…
 

06

Sie

Wolnomularz Polski nr 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


 

05

Sie

Ujawniamy dlaczego Netanjahu z Kacem nie przyjechali PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

W niedzielę, 24 marca, dokładnie w 75. rocznicę egzekucji dokonanej na rodzinie Ulmów z Markowej obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

Zbrodni dokonała niemiecka żandarmeria, mordując Józefa Ulmę, jego będącą w ciąży żonę Wiktorię oraz sześcioro ich dzieci. Zabito również ośmiu ukrywanych przez rodzinę Ulmów Żydów. Niestety na uroczystość nie przybył premier Izraela Benjamin Netanjahu.

Zapewne zjawiłby się, gdyby był to dzień pamięci Żydów ratujących Polaków pod okupacja niemiecką i sowiecką. Niestety, na razie nieznane są takie przypadki.

Opracował: Aron Kohn, Hajfa - Izrael

 

02

Sie

PODWÓJNE STANDARDY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

Polskie władze, na wniosek Izraela, prześladują historyką oskarżanego o kłamstwa nt. Holokaustu. Naszych rodzimych kłamców szkalujących Polskę i Polaków nikt nie niepokoi.

Jeżeli przegramy wojnę o prawdę historyczną, zapłacimy za to nie tylko haraczem dla przedsiębiorstwa Holokaust, ale przede wszystkim niesławą historyczną. Musimy bronić prawdy równie skutecznie, jak Niemcy i przedsiębiorstwo Holokaust próbują ją fałszować.

Jan Piński, Warszawska Gazeta, nr 13, 29.03 – 4.04.2019 r.

- Naftali Bennett, minister ds. diaspory i oświaty Izraela, zaapelował do polskich władz, aby nie pozwoliły na wizytę w naszym kraju Davida Irvinga, historyka, który przez lata zaprzeczał istnieniu komór gazowych w niemieckich obozach zagłady. Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz pozytywnie odpowiedział na ten apel, informując, że MSZ podjęło kroki i Irving najpewniej do Polski nie wjedzie. Problem w tym, że Irving już dawno wycofał się z tez o tym, że komór gazowych nie było i przyznał się publicznie do błędu. Z drugiej strony nikt nie próbuje w żaden sposób sekować naszych rodzimych historyków, jak prof. Jan Grabowski, czy ordynarny kłamca, jak Jan Tomasz Gross, autor tezy, że Polacy zabili w czasie II wojny światowej więcej Żydów niż Niemców. Tą absurdalną potwarz poparł ostatnio szef Żydowskiego Instytutu Historycznego prof. Paweł Śpiewak. Stwierdził w wywiadzie dla czeskiego pisma (a więc dla zagranicy), iż to oczywisty fakt historyczny, (...) rzecz niezwykle prawdopodobna oraz że żydowscy uciekinierzy z gett w większości zginęli z rąk Polaków. Dlaczego polskie władze mają angażować się w prześladowanie Irvinga, kontrowersyjnego historyka, który jednak potrafił przyznać się do błędu i podawania nieprawdy, gdy skonfrontowano go z dowodami. Nasi rodzimi kłamcy historyczni dowody mają jednak za nic. Gdy prof. Jan Grabowski został przyłapany przez ambasadora Polski w Szwajcarii dr. Jakuba Kumocha na kolportowaniu wśród izraelskich dziennikarzy kłamliwych danych rzekomo pochodzących z dzieł polskiego historyka żydowskiego pochodzenia Szymona Datnera, to zamiast odnieść się merytorycznie - zaatakował. Prof. Grabowski stwierdził, że z dr Kumochem może rozmawiać publicznie tylko wtedy, gdy potępi on rząd polski i jego politykę historyczną.

Więcej…
 

31

Lip

SPISEK CZY WYPADEK: KTO WYSADZIŁ CYTADELĘ? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires, Argentyna   

Wybuch w prochowni Cytadeli warszawskiej był tak silny, że z odległego o ponad 40 km Mińska Mazowieckiego ktoś zadzwonił, pytając, czy to trzęsienie ziemi. Eksplozja z października 1923 r. wstrząsnęła nawet życiem politycznym II Rzeczypospolitej

Tomasz Targański, Newsweek, nr 14, 1-7.04.2019 r.

Rankiem 13 października 1923 r. życie załogi toczy się wedle ustalonego rytmu. Na dziedzińcu trwa musztra kompanii 21. Pułku Piechoty, pracownicy pobliskiej szwalni szyją sorty mundurowe, a za murami twierdzy, na nieodległym brzegu Wisły, ćwiczą żołnierze 80. Pułku Piechoty. Pod magazynami prochu krząta się grupa robotników. Dochodzi godzina 9, kiedy nad wałem prochowni pojawia się niewielki obłok dymu. Ktoś krzyczy: „ogień, uciekajcie!” Chwilę później Cytadelą wstrząsa ogłuszający huk.

Więcej…
 

29

Lip

I TY ZOSTANIESZ ANTYSEMITĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

Jan Piński, Warszawska Gazeta, nr 12, 22-28.03.2019 r.

Antysemitą zostaje dziś okrzyknięty ten, kto krytykuje działania biznesu i lobby żydowskiego lub państwa Izrael

Więcej…
 

25

Lip

BRZYDKI ZAPACH PROF. ŚPIEWAKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 12, 22-28.03.2019 r.

Śpiewak zachowuje się w sposób wyjątkowo bezczelny. On doskonale zdaje sobie sprawę, że na jego wynagrodzenie oraz działalność ŻEH składają się wszyscy Polacy, a mimo to zachowuje się tak, jakby utrzymywali go sami Żydzi i zwolennicy totalnej opozycji, którym wiernie służy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL