Hebrew Date: 10/20/5784 > Strona główna

23

Gru

Zapomniany obóz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cwi Mikulicki   

Monika Odrobińska, DoRzeczy, nr 42, 18-24.10.2021 r.

Więźniów obozu w Potulicach dopiero w roku 1991 zaczęto traktować jak więźniów obozów koncentracyjnych. Faktycznie od tych ostatnich różnił go jedynie brak komór gazowych i krematoriów. Dzieci bez rodziców były w nim zostawione w większości na pastwę oprawców

Więcej…
 

21

Gru

KTO STOI ZA OPERACJA „ŚLUZA” Czyja zemsta? Białoruska, rosyjska czy izraelska? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   

Karolina Gruc, Warszawska Gazeta, nr 40, 1-7.10.2021 r.

Obalenie rządów Zjednoczonej Prawicy i złamanie Polski jest dziś głównym celem wielu środowisk i nieprzypadkowo właśnie teraz nastąpiła eskalacja ataków na Polskę praktycznie z każdej strony. Zamykanie oczu na to, kto rzeczywiście stoi przynajmniej za częścią tych działań, może nas wiele kosztować.

Więcej…
 

17

Gru

Wypadki chodzą po... świadkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   

Na fotografii wraku samolotu widzimy elementy pokrywy silnika, wyrwane od wewnętrznej strony, co nie mogło wystąpić na skutek jakiejkolwiek siły przychodzącej z zewnątrz; łopaty śmigła, niezniszczone, nie uderzyły zapewne w wodę podczas pracy, a słyszalna w eterze eksplozja mogła pochodzić od ładunku wybuchowego, który odciął napęd, a przy tym także zasilanie, skoro nastąpiła natychmiastowa utrata łączności.

Więcej…
 

13

Gru

Srul a sprawa polska PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Rami Abramowicz - TelAviv, Izrael   

Krzysztof Masłoń, DoRzeczy, nr 39, 27.09-3.10.2021 r.

Tropiciele polskiego antysemityzmu wzięli pod lupę kanon lektur szkolnych

Literaturę polską, szczególnie tę, którą przywykliśmy uważać za klasyczną, należałoby - i to jak I najszybciej - oddać na przemiał.

Jej miejsce jest bowiem na śmietniku historii. Takie jest zdanie rewolucyjnych likwidatorów kultury (w dawnym rozumieniu tego słowa), tropicieli niepoprawności politycznych, gwiazd nowej humanistyki spod znaku Black Lives Matter czy, w naszej warunkach, raczej anty-PiS.

Więcej…
 

10

Gru

ŻYDZI ANTYSYJONIŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cwi Mikulicki   

dr Robert Kościelny, Warszawska Gazeta, nr 38, 17-23.09.2021 r.

Prawdziwi Żydzi Tory informują świat, a w szczególności amerykańską opinię publiczną i polityków, że nie wszyscy Żydzi popierają ideologię syjonistycznego państwa zwanego «lzrael». W rzeczywistości wielu ortodoksyjnych Żydów postrzega ideologię tego państwa jako diametralnie przeciwną naukom tradycyjnego judaizmu". Żydzi Prawdziwej Tory uważają, że rozpowszechnione błędne przekonanie, iż wszyscy Żydzi popierają państwo syjonistyczne i jego działania, zagraża Żydom na całym świecie

Ostatnio zmieniany w Środa, 13 Październik 2021 09:47
Więcej…
 

26

Lis

Kto przyjechał mordować w Jedwabnem? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Awi Abramowicz   

Marek Kamiński, DoRzeczy, nr 43, 25-31.10.2021 r.

Wszystko wskazuje na to, że pogrom w Jedwabnem starannie zaplanowano i przywieziono tam furmankami „wykonawców”, którzy udawali Polaków

Kto mordował Żydów? - pyta w swojej książce Jan Tomasz Gross tytułem rozdziału. Po czym udziela następującej odpowiedzi: „W dokumentacji, którą dysponujemy, znajdują się wedle mego rachunku 92 nazwiska (w większości opatrzone adresami) osób, które brały udział w pogromie jedwabieńskich Żydów. Nie sądzę, aby ich wszystkich należało uznać za morderców - co najmniej dziewięciu przecież sąd uniewinnił od stawianych zarzutów".

Ostatnio zmieniany w Czwartek, 25 Listopad 2021 07:27
Więcej…
 

06

Lis

Chasydzi z bliska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Avi Gotlib - Tel Aviv, Izrael   

ALEKSANDER HUDZIK, Newsweek, nr 33, 16-22.08.2021 r.

Weszła z aparatem do najbardziej ortodoksyjnej dzielnicy Jerozolimy, robiła zdjęcia w domach zamkniętych dla niewiernych. O fotografowaniu chasydów opowiada Agnieszka Traczewska, autorka albumu „A Rekindled World”

Więcej…
 

30

Paź

Arka Przymierza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   

Aleksandra POLEWSKA-WIANECKA

Arka Przymierza - jedna z najświętszych relikwii chrześcijaństwa i judaizmu figuruje na pierwszym miejscu listy najbardziej poszukiwanych artefaktów. Od dawna próbują ją odnaleźć wybitni naukowcy, poszukiwacze skarbów, nielegalni handlarze zabytkami i niebezpieczni szaleńcy. Jednym z tych ostatnich był choćby Adolf Hitler. Arki Przymierza szuka ponoć sam Mossad - czyli wywiad izraelski oraz członkowie organizacji Hamas - Islamskiego Ruchu Oporu. Historia poszukiwań tej niezwykłej relikwii jest nie mniej fascynująca niż ona sama.

Ostatnio zmieniany w Czwartek, 23 Wrzesień 2021 11:30
Więcej…
 

27

Paź

Religia Holokaustu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cwi Mikulicki   

ks. Andrzej Kobyliński, DoRzeczy, nr 35, 30.08 - 5.09.2021 r.

Dlaczego oskarża się Polaków o współudział w Holokauście?

W jaki sposób narodziła się nowa świadomość globalna, w której nie ma miejsca dla naszych ofiar? Dlaczego zbrodnie na jednym narodzie, na Żydach, nagle stały się jedynym symbolem uniwersalnego mordu?

Więcej…
 

23

Paź

Oszczerstwa, żądza grabieży, nienawiść - czyli w Izraelu nic nowego PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Rami Abramowicz - TelAviv, Izrael   

Artur Adamski, Obywatelska, nr 253, 10-23.09.2021 r.

Artur Rubinstein, Marian Hescheles - Hemar, Henryk Grycendler - Grydzewski czy garstka tych polskich Żydów, którzy nie zdezerterowali z armii gen. Andersa, zasługują na pomnik w każdym polskim mieście.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL