Hebrew Date: 11/6/5782 > Strona główna

08

Paź

Izrael zaatakował Polskę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   

ldona Zaorska, Warszawska Gazeta, nr 27, 2-8.07.2021 r.

Izrael zaatakował Polskę. Znowu. Nie graniczy z nami, bo bylibyśmy już w sytuacji, w jakiej są Palestyńczycy, ale wszystko jeszcze przed nami i być może w dalekosiężnej polityce Izraela w takiej sytuacji mamy się znaleźć.

Na razie jest atak polityczno-dyplomatyczny. Tym razem poszło o nowelizację ustawy Kodeks postępowania administracyjnego. Nowelizacja nie spodobała się w Izraelu.

Głos zabrał natychmiast patologiczny kłamca, rasista i antyopolonita, na stanowisku ministra spraw zagranicznych Izraea - Jair Lapid: To hańba, poważny błąd, niemoralne prawo, które poważnie zaszkodzi stosunkom międzypaństwowym. To jawne i bolesne pogwałcenie praw ocalałych z Holokaustu i ich potomków.

To nie pierwszy raz, kiedy Polacy próbują zaprzeczyć temu, co stało się w Polsce podczas Holokaustu, pieklił się ten szmondak, dając jasny dowód, że jak wielu Żydów antypolonizm „wyssał z mlekiem matki". Oczywiście, uderzył też pałką „antysemityzmu", ulubionym narzędziem antypolonitów, wyciąganym ilekroć uznają, że Polska nie tańczy tak, jak polityczni klezmerzy z Tel Awiwu zagrają.

Więcej…
 

01

Paź

Opłakać i pójść dalej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Jacek Tomczuk, Newsweek, nr 28, 12-18.07.2021 r.

Polacy są przekonani, że pomagali Żydom masowo, altruistycznie. A ci, którzy ewentualnie zabijali, to nie byli Polacy, tylko jakieś szumowiny, motłoch, męty. Polak katolik nie może być zły z definicji - mówi prof Jacek Leociak

Prof. Jacek Leociak w ruinach willi przy ul. Granicznej w Konstancinie, 8 lipca 2021 r.

NEWSWEEK: Gruz pod ambasadą Izraela, napis „Żydzi Żydom zgotowali ten los” na rampie kolejowej w Falenicy, zniszczenie 67 mogił na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej. To wydarzenia z jednego tygodnia. Ma pan poczucie porażki?

PROF. JACEK LEOCIAK: Dlaczego?

Od 30 lat pisze pan o Holokauście, prace naukowe, łatwiejsze w odbiorze eseje, są wystawy, odczyty. I nic.

- To straszne, co się dzieje, ale nie traktuję tego jako porażki. Po prostu zdaję sobie sprawę z siły antysemickich stereotypów i ich długiego trwania. Nie winię siebie, bo moje działanie też jest obliczone na długie trwanie. Jestem wkurwiony na tych, którzy napisali te słowa na rampie, z której w 1942 r. wywieziono do Treblinki ok. 8000 Żydów. Ale jeszcze bardziej jestem wściekły na tych, którzy rozpalają takie emocje. I że jest na to przyzwolenie. Po co majstrować przy prawie reprywatyzacyjnym? Dlaczego stowarzyszenie Straż Narodowa i Marsz Niepodległości, których szefem jest Robert Bąkiewicz, narodowiec, noszący na ramieniu opaskę ze znakiem Falangi, dostaje trzy miliony złotych z tzw. Funduszu Patriotycznego? W Polskę idzie sygnał, że takie postawy są promowane.

Ostatnio zmieniany w Czwartek, 22 Lipiec 2021 06:28
Więcej…
 

28

Wrz

Oświęcimskie macierzyństwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Obywatelska, nr 243, 23.04-6.05.2021 r.

Wewnątrz baraku wznosiły się trzypiętrowe koje. W każdej z nich na brudnym, ze śladami krwi i kału sienniku, zmieścić się musiały trzy lub cztery chore kobiety. W bloku panowały ogólnie: infekcja, smród i pełzało wszelkiego rodzaju robactwo. Roiło się od szczurów, które odgryzały nosy, uszy i palce opadłym z sił i niemogącym się poruszać ciężko chorym kobietom. W miarę możliwości odpędzałam je od chorych na zmianę z kobietą dyżurującą w nocy. [...] Trzydzieści koi wydzielonych najbliżej pieca stanowiło tak zwaną sztubę położniczą. [...] W opisanych warunkach pracowałam jako położna przez dwa lata, dzień i noc bez zastępstwa. [...] Liczba przeprowadzonych przeze mnie porodów wynosiła ponad 3 tysiące. O wodę niezbędną do obmycia rodzącej matki i noworodka musiałam starać się sama, przy czym przyniesienie jednego wiadra wody pochłaniało około 20 minut..

Więcej…
 

24

Wrz

AWANTURA O AUSCHWITZ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 18, 30.04-6.05.2021 r.

Należ zapytać nie o to, dlaczego Beatę Szydło powołano do Rady Oświęcimskiej, ale co za idiota wymyślił, żeby do tej rady zaprosić Hartmana, który po raz kolejny zademonstrował swoją dziką nienawiść do narodu polskiego i Kościoła katolickiego.

Więcej…
 

21

Wrz

MORDERCA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Warszawska Gazeta, nr 16, 16-22.04.2021 r.

Żydówka Sonia Landau Krystyną Żywulską stała się po zatrzymaniu w 1943 r. przez Gestapo, kiedy w czasie przesłuchań takie właśnie nazwisko podała Niemcom i pod takim trafiła do Auschwitz. Źródło: PAPJak Żyd i komunistyczny morderca Lajb Wolf Ajzen, syn Bencjona, stał się,Leonem Andrzejewskim"? Jego żona „Krystyna Żywulska" alias Sonia Landau sypiała z... synem nazisty.

Ostatnio zmieniany w Czwartek, 17 Czerwiec 2021 08:32
Więcej…
 

17

Wrz

Zakaz nawracania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn   

Piotr Włoczyk, DoRzeczy, nr 19, 10-16.05.2021 r.

Praca misyjna wśród Żydów to wyjątkowo wybuchowy temat. Przypomniała o tym niedawna awantura wokół rabina, którego oskarżono o nawracanie członków ultraortodoksyjnej społeczności

Więcej…
 

13

Wrz

WATYKAŃSKI SYSTEM INFORMACYJNY O WOLNOMULARSTWIE (Relacja ks. Z. Kaczyńskiego) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Brat Bruno   

Ludwik HASS

Od dawna w wielu kręgach, m. in. historyków, uchodziło za pewnik, iż w archiwach watykańskich znajduje się mnóstwo materiałów, może nawet szczególnie wartościowych, o „Sztuce Królewskiej” niemal na całym świecie. Jednocześnie infomacje podawane o niej w starszej i świeżej daty publikacjach duchownych i świeckich ludzi Kościoła katolickiego, osób zatem, które mogłyby mieć dostęp do tej dokumentacji, owych przypuszczeń nie potwierdzały. Wyjątkiem od tej reguły są liczne opracowania dotyczące dziejów wolnomularstwa pióra księdza-jezuity, profesora uniwersytetu w Salamance, Jose Antonio Ferrer Benimeliego, jak chociażby jedno z pierwszych Los archivos secretos vaticanos y la Masoneria (Caracas 1976). Lecz właśnie prace tego uczonego w dużym stopniu opierają się na innych archiwach, m. in. nuncjatur; nawet dyskretnie daje on miejscami do zrozumienia, iż w Watykanie miał trudności z uzyskaniem dostępu do potrzebnych mu materiałów.

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 06 Lipiec 2021 07:47
Więcej…
 

10

Wrz

Tsunami bzdur PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rami Abramowicz Młodszy   

Leszek Żebrowski, DoRzeczy, nr 14/422, 26.04-3.05.2021 r.


Rywa Tajtelbaum miała rzekomo wejść do siedziby gestapo, zastrzelić kilku funkcjonariuszy i... wyjść, fot. Wikipedia

Najnowsza książka Kanadyjki, która przypisuje jednej Żydówce – Rywie Tajtelbaum - akcje przeciw Niemcom w rzeczywistości przeprowadzone przez AK, to tylko element zalewającej nas rzeki kłamstw

Więcej…
 

06

Wrz

Różni ich niemal wszystko PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cwi Mikulicki - Tel Aviw   

Paweł Smoleński, Newsweek, nr 17/2021, 26.04-3.05-2021 r.

Gdy przyjechaliśmy tu wiele lat temu wspomina psycholożka Inez - mój ojciec syjonista zabierał mnie do Mea Shearim i mówił: „Naoglądaj się, bo już niedługo w Izraelu ich nie będzie”. Izrael jest dziś supernowoczesny, a ultraortodoksów jest coraz więcej i więcej

Więcej…
 

03

Wrz

CZY EICHMANN MIAŁ SUMIENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn   

PAWEŁ SMOLEŃSKI, Newsweek, nr 15/2021, 12-18.04.2021 r.

Proces odpowiedzialnego za logistykę Holokaustu Obersturmbannfuhrera SS przeorał zbiorową świadomość Izraela. Wcześniej ocaleni nie chcieli opowiadać o Zagładzie, a urodzeni w Izraelu za bardzo nie chcieli słuchać

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL