Hebrew Date: 3/25/5784 > Strona główna

18

Kwi

Witamy w serwisie PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

„Przyszliśmy na świat, by kochać.
Żyjemy by kochać.
Umrzemy, by kochać jeszcze bardziej.”
św. Józef Cafasso

Zaproszenie na stronę www.shamykwa.pl

Stworzyliśmy stronę Stowarzyszenia dla ożywienia ostatnich śladów spuścizny kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców Częstochowy pochodzenia żydowskiego, którzy tak wiele wnieśli do zbudowania Naszego Miasta, ale i Klasztoru Jasnogórskiego.
Stowarzyszenie jest żywym organizmem, składającym się w większości z młodych ludzi, którzy z aparatami fotograficznymi, notatnikami, wiedzą wyniesioną z uczelni, starają się na co dzień archiwizować, upamiętniać, inscenizować, malować, filmować, opisywać to co zamierzchłe, umarłe i to co żywe, co związane z Polską, Polakami i Żydami.
 

"We have been born into this world to love.
We live to love.
And when we die, we shall live forever".
St. Joseph Cafasso

INVITATION TO WEBSITE www.shamykwa.pl

Our Association actively seeks to express all that is of Poland, Poles, and Jews.  Young university students and graduates, armed with cameras, paints, and writing pads, strive every day to archive, commemorate, stage, paint, film and describe not only the enormous tragedy and loss, but also, what still remains with us today.

Our Association's website has been created to breathe into life the last traces of Częstochowa's Jewish heritage. There were thousands upon thousands of Jews, residents of Częstochowa, Poles, who contributed to the development of Częstochowa and the monastery at Jasna Góra.

Ostatnio zmieniany w Piątek, 25 Lipiec 2008 08:35
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL