Hebrew Date: 1/8/5784 > Strona główna Aktualności
Aktualności
Goldberżanka i żydowscy krzewiciele polskości z UB PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn - Hajfa, Izrael   
Poniedziałek, 18 Wrzesień 2023 00:00

Jacek „Rekontra" Piasecki, Warszawska Gazeta, nr 19, 12-18.05.2023

Historycy przez kilkadziesiąt lat nie mogli się doliczyć Żydów w UB, gubili się w rachunkach, a teraz w osobnych rubryczkach: liceum, poliglota, krzewiciel polskości, znajomość kodu kultury wysokiej w małym paluszku. Inaczej wyrywali paznokcie?

„Dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka"- wyznała naukowczyni Engelking Dla katolików śmierć to biologia, ale dla żydów metafizyka. Psycholożce odpowiedzi udzieli Antoni Słonimski: „Drażliwość żydowska nie jest lokalnym stanem zapalnym, ale płynie ona z głębokiego, przerażającego przekonania żydów o bezwzględnej wyższości narodu wybranego".

Więcej…
 
GONIĆ TO ANTYPOLSKIE TAŁATAJSTWO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Poniedziałek, 04 Wrzesień 2023 00:00

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 19, 12-18.05.2023

Przez lata historycznego prania mózgów wtłoczono ludziom w głowy, że przedstawiciel polskiego narodu może funkcjonować jedynie jako kat, oprawca i antysemita, a nigdy jako ofiara. Mamy do czynienia z segregacją rasową ofiar niemieckich zbrodni, gdzie dla Polaków jakoofiar nie ma miejsca, ponieważ monopol na cierpienie zarezerwowano wyłącznie dla Żydów.

Naczelny dziennika „Rzeczpospolita

Więcej…
 
Getto, czyli konflikt pamięci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn - Hajfa, Izrael   
Poniedziałek, 21 Sierpień 2023 00:00

Piotr Lewandowski, Warszawska Gazeta, nr 18, 5-11.05.2023

Wzrost znaczenia Polski, połączony z pozytywnym PR-em, uderzył w interesy tych, którzy ze szkalowania nas zrobili sobie niezły biznes i sposób na życie. Szereg ludzi i grup interesu porobiło na antypolonizmie kariery polityczne i naukowe - a co najważniejsze, obiecywało sobie dalsze, bardzo konkretne profity w przyszłości.


Ostatnio zmieniany w Wtorek, 16 Maj 2023 09:22
Więcej…
 
TO ONI TWORZĄ MOWĘ NIENAWIŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Poniedziałek, 07 Sierpień 2023 00:00

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 18, 5-11.05.2023

Prof. Krzysztof Jasiewicz (PAN): - W moim najgłębszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi... Ludzi, którzy używają j słów „antysemita" „antysemicki" należy traktować jak ludzi niegodnych debaty, którzy usiłują niszczyć innych, r gdy brakuje argumentów merytorycznych. To oni tworzą mowę nienawiści.

Akcja zakłamywania historii, szkalowania i poniżania narodu polskiego trwa już od dekad, dlatego nie dziwmy się, że znowu w kolejną rocznicę powstania w getcie warszawskim jak zwykle uaktywniły się środowiska, które w tej zorganizowanej akcji uczestniczą od lat. To samo dzieję się przy okazji kolejnych rocznic pogromu kieleckiego, który był prowokacją przygotowaną i zrealizowaną przez NKWD i UB przy pomocy Milicji Obywatelskiej, Ludowego Wojska Polskiego i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Opluwacze Polski uaktywniają się również za każdym razem, kiedy polskie państwo próbuje uczcić i złożyć hołd tym Polakom, którzy w czasie okupacji niemieckiej oddali życie, ratując Żydów. Tak było w marcu 2016 r„ kiedy we wsi Markowa dokonano otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów. Niemiecki opiniotwórczy dziennik „Frankfurter AllgemeineZeitung" pisał wtedy:

Ostatnio zmieniany w Poniedziałek, 22 Maj 2023 05:33
Więcej…
 
KOLEJNY BEZCZELNY ATAK TVN NA POLSKĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cwi Mikulicki - Hajfa, Izrael   
Poniedziałek, 24 Lipiec 2023 00:00

Stanislas Balcerac, Warszawska Gazeta, nr 17, 28.04-4.05.2023

Dyskutowanie z ludźmi stacji TVN, którzy prowadzą otwartą wojnę z władzami frontowej Polski, mija się z celem. Ile mogą trwać takie jałowe szermierki słowne? Co z tego wynika? Nic. Wydarzenia ostatnich tygodni pokazują, że kampania destabilizacji prowadzona przez TVN została przygotowana za zgodą amerykańskiego właściciela.

Ostatnio zmieniany w Poniedziałek, 22 Maj 2023 05:32
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL