Hebrew Date: 11/21/5779 > Strona główna Aktualności
Aktualności
DYREKTORA ŚPIEWAKA WYPACZONE STEREOTYPY MYŚLENIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   
Poniedziałek, 22 Lipiec 2019 00:00

Warszawska Gazeta, nr 11, 15-21.03.2019 r.

Jako ścisłowca interesują mnie szczegóły. Pisząc ściśle, interesują mnie szczególiki. Nie takie pospolite, będące/krążące w powszechnym obiegu, a szczególiki ekskluzywne. Daty - ścisłe. Liczby? Zaletą ich jest, że ze swojej istoty nie mogą być bardziej ścisłe, dwa to dwa, a 120 tys. Śpiewaka, to właśnie tyle, nie mniej. Liczby są ścisłe, gdyż takie są i takie być muszą, precyzyjnie opisując rzeczywistość. Cytaty? Dokładne. Umieszczone w cudzysłowie muszą być przytoczone z dokładnością do jednego przecinka i każdego w literce ogonka.

Więcej…
 
Nowa rasa panów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa - Izrael   
Sobota, 20 Lipiec 2019 07:00

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 24, 5-11.07.2019 r.

„Nowa rasa panów" dąży do wyprodukowania „nowego polskiego człowieka" i wypracowała już nawet normy oraz standardy, które ten człowiek powinien spełniać Ta czysta politycznie i światopoglądowo rasa, oczyszczona z wszelakiego katolickiego i patriotycznego brudu, ma w przyszłości chodzić jak w zegarku i głosować tak, jak trzeba.

Więcej…
 
Zdemoralizowane elity Izraela PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa   
Czwartek, 18 Lipiec 2019 00:00

Stanislas Balcerac, Warszawska Gazeta, nr 11, 15-21.03.2019 r.

OTO CI, KTÓRZY CHCĄ NAS POUCZAĆ, izraelscy politycy nie są w stanie zapanować nad plagą korupcji i pospolitych przestępstw wśród elity władzy.

- Elity polityczne Izraela bezustannie prawią Polsce morały, ale same raczej nie są modelem moralności. Były premier Izraela, pięciu ministrów, dziewięciu posłów do Knessetu i dwóch naczelnych rabinów kraju zostało skazanych za korupcję. Były prezydent Izraela i dwóch ministrów zostało skazanych za gwałty. A prokurator generalny zamierza teraz postawić zarzuty korupcyjne premierowi Benjaminowi Netanjahu.

Więcej…
 
Krótkie opowiadanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Środa, 17 Lipiec 2019 00:00

Barbara Niemczewska, Wolnomularz Polski, nr 23-24, sierpień/wrzesień 1998 r.

Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw.

Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem

i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa.

(Art. 1 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka)

Gdy był bardzo młody i marzył o wzniesieniu się w przestworza jak orły, podcięto mu skrzydła. Opadł na ziemię, zanim wzleciał, a skrzydła zwisały bezwładnie nad ziemią. Od tamtej pory ciągnął je po ziemi, nurzał w błocie i pyle dróg. Tęsknie, ale coraz rzadziej spoglądał ku górze, ku niebiosom, od których uciec nie potrafił.

Więcej…
 
Kielich goryczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Wtorek, 16 Lipiec 2019 00:00

Mirosława Dołęgowska-Wysocka, Wolnomularz Polski, nr 23-24, sierpień/wrzesień 1998 r.

Masoneria jest stowarzyszeniem inicjacyjnym, w której ogromną rolę spełnia symbol Symboliczna jest budowa świątyni masońskiej, symboliczne są także narzędzia służące do jej budowy. Jednym z wielu masońskich symboli jest kielich goryczy. Oznacza on w najszerszym sensie gorycz ludzkiego poznania. Nie przypadkowo więc, jak pisze Tadeusz Cegielski w swoich „Sekretach masonów”, mistrzowie najwyższych stopni szkockich - trzydziestego drugiego i trzeciego ponownie nakładają proste fartuszki uczniów.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL