Hebrew Date: 8/13/5784 > Strona główna Aktualności KIEDY PRZYJDĄ ZNISZCZYĆ TEN NARÓD, TO ZACZNĄ OD KOŚCIOŁA

12

Cze

KIEDY PRZYJDĄ ZNISZCZYĆ TEN NARÓD, TO ZACZNĄ OD KOŚCIOŁA PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 16, 21-27.04.2023

Słowo „przyjdą" mówi nam wyraźnie, że te ataki nastąpią z zewnątrz. Tak właśnie się dzieje, jeżeli przyjrzymy się kapitałowi, jaki reprezentują atakujące Kościół media. Oczywiście nie można lekceważyć współpracujących z tymi mediami miejscowych kolaborantów, zdrajców i renegatów.

TVN i wspierające stację lewicowo-liberalne media szkalując kłamliwie św. Jana Pawła II, wiedziały doskonale, co czynią. Ostatnie ataki na symbole upamiętniające postać największego Polaka w historii to pokłosie tej wyjątkowo podłej akcji szczucia. Zawsze po takiej zachęcie do bezczeszczenia tego wszystkiego, co dla Polaków święte, znajdą się wykolejeńcy, którzy zachowują się jak poszczute wściekłe psy reagujące na komendę „bierzgo!".Takto niestety działa i nasi wrogowie doskonale o tym wiedzą. Kiedy w 2021 r. Sławomir Nitras z PO podczas organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego za niemieckie pieniądze Campusu Polska Przyszłość zapowiedział „opiłowywanie katolików", natychmiast znalazł się w Zielonej Górze osobnik, który te słowa potraktował dosłownie, biorąc do ręki akumulatorową szlifierkę i ścinając nią przydrożny krzyż w centrum Zielonej Góry. Całą akcję sfilmował, a wideo zamieścił w Internecie, tak jakby chciał zameldować Nitrasowi wykonanie zadania. Przez całe lata PRL-u, kiedy komuna walczyła z Kościołem, zabytkowe przydrożne kapliczki i krzyże były o wiele bezpieczniejsze niż dziś.

W ubiegłym tygodniu przed siedzibą NSZZ „Solidarność” w Gdańsku doszło do dewastacji otwartej w marcu wystawy papieskiej „Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy". Tydzień wcześniej tuż przed marszem w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II oblano farbą poświęcony papieżowi Polakowi pomnik stojący przed bazyliką archikatedralną w Łodzi. Sprawca na cokole pomnika umieścił napis „maxima culpa" nawiązując do tytułu szkalującej papieża książki autorstwa Ekke Overbeeka - etatowego lewackiego paszkwilanta i oddelegowanego na odcinek walki z Kościołem. Overbeek jest Holendrem od 20 lat mieszkającym w Polsce i współpracującym z wydawcą„ Gazety Wyborczej" - Agorą.

Policja bardzo szybko ustaliła sprawcę dewastacji pomnika i tu można powiedzieć: zero zaskoczenia. Ataku na pomnik dokonał 25-letni student Politechniki Łódzkiej Paweł Walenia, aktywista LGBT+ i działacz Młodzieżowego Strajku Klimatycznego - organizacji, która domaga się nie tylko zamknięcia kopalni w Turowie, ale także tej w Bełchatowie. Internauci bardzo szybko ustalili, że Walenia niedawno, bo w marcu, występował na antenie TVN24 oraz udzielał się podczas wyborczych spotkań z Donaldem Tuskiem.

Skupiłem się tylko na dwóch ostatnich atakach na św. Jana Pawła II, choć wszyscy wiemy, że podobnych aktów bezczeszczenia i profanacji kościołów oraz symboli religijnych jest mnóstwo. Mamy do czynienie z sekularyzacją, czyli niezwykle szerokim zespołem ściśle zaplanowanych działań zmierzających do całkowitego wyeliminowania roli religii katolickiej zżycia polskiego społeczeństwa, a przecież chrześcijaństwo od zarania naszych dziejów jako narodu ukształtowało Polaków.

Oczywiście wszystko to odbywa się pod hasłem „obowiązującego rozdziału Kościoła od państwa" choć w polskim prawie łącznie z Konstytucją RP taki rozdział nie jest zapisany. W Polsce mamy do czynienia z modelem polegającym na autonomii i współpracy państwa z Kościołem.

Jak widzimy, taki model nie podoba się lewactwu i bardzo chcieliby to zmienić. Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński mówił: Kiedy przyjdą zniszczyć ten naród, to zaczną od Kościoła, bo Kościół jest siłą tego narodu. Słowo „przyjdą" mówi nam wyraźnie, że te ataki nastąpią z zewnątrz. Tak właśnie się dzieje, jeżeli przyjrżymy się kapitałowi, jaki reprezentują atakujące Kościół media. Oczywiście nie można lekceważyć współpracujących z tymi mediami miejscowych kolaborantów, zdrajców i renegatów.

Opracował: Janusz Baranowski – Tatar Polski, twórca Solidarności, potomek Powstańców Styczniowych, Legionistów, Generałów, Harcerzy, Szarych Szeregów, Żołnierzy Wyklętych

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.25 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Ostatnio zmieniany w Poniedziałek, 22 Maj 2023 05:29