Hebrew Date: 6/19/5784 > Strona główna Aktualności
Aktualności
Źle o Żydach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn - Hajfa, Izrael   
Niedziela, 10 Grudzień 2023 00:00

Jacek „Rekontra" Piasecki, Warszawska Gazeta, nr 9, 3-9.03.2023

Stefan Kisielewski: „Pomyśleć, że jeszcze po II wojnie, po tragedii Żydów znalazła się w Polsce grupka niedobitków - Kottów, Jastrunów, Ważyków, nie mówiąc o Borejszach czy Bermanach, którzy jęli się tu pchać do marksizmu i ćwikać nim w oczy zgnębionemu wojną i nową niedolą społeczeństwu. Właściwie prawie wszyscy Żydzi zaczęli to z początku robić - taki ich instynkt, żeby być w przedzie...Słonimski postulował, aby umożliwić jednym Żydom, żeby byli Żydami w Palestynie, a innym, żeby byli Polakami w Polsce i przekonuje, że jest najsłuszniejszą drogą, jaką może pójść państwo demokratyczne.

Ostatnio zmieniany w Poniedziałek, 04 Grudzień 2023 09:17
Więcej…
 
Goldberżanka i żydowscy krzewiciele polskości z UB PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn - Hajfa, Izrael   
Wtorek, 14 Listopad 2023 00:00

Jacek „Rekontra" Piasecki, Warszawska Gazeta, nr 19, 12-18.05.2023

Historycy przez kilkadziesiąt lat nie mogli się doliczyć Żydów w UB, gubili się w rachunkach, a teraz w osobnych rubryczkach: liceum, poliglota, krzewiciel polskości, znajomość kodu kultury wysokiej w małym paluszku. Inaczej wyrywali paznokcie?

„Dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka"- wyznała naukowczyni Engelking Dla katolików śmierć to biologia, ale dla żydów metafizyka. Psycholożce odpowiedzi udzieli Antoni Słonimski: „Drażliwość żydowska nie jest lokalnym stanem zapalnym, ale płynie ona z głębokiego, przerażającego przekonania żydów o bezwzględnej wyższości narodu wybranego".

Ostatnio zmieniany w Piątek, 13 Październik 2023 09:36
Więcej…
 
GONIĆ TO ANTYPOLSKIE TAŁATAJSTWO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Piątek, 13 Październik 2023 00:00

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 19, 12-18.05.2023

Przez lata historycznego prania mózgów wtłoczono ludziom w głowy, że przedstawiciel polskiego narodu może funkcjonować jedynie jako kat, oprawca i antysemita, a nigdy jako ofiara. Mamy do czynienia z segregacją rasową ofiar niemieckich zbrodni, gdzie dla Polaków jakoofiar nie ma miejsca, ponieważ monopol na cierpienie zarezerwowano wyłącznie dla Żydów.

Naczelny dziennika „Rzeczpospolita


Ostatnio zmieniany w Piątek, 13 Październik 2023 09:30
Więcej…
 
Getto, czyli konflikt pamięci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn - Hajfa, Izrael   
Poniedziałek, 21 Sierpień 2023 00:00

Piotr Lewandowski, Warszawska Gazeta, nr 18, 5-11.05.2023

Wzrost znaczenia Polski, połączony z pozytywnym PR-em, uderzył w interesy tych, którzy ze szkalowania nas zrobili sobie niezły biznes i sposób na życie. Szereg ludzi i grup interesu porobiło na antypolonizmie kariery polityczne i naukowe - a co najważniejsze, obiecywało sobie dalsze, bardzo konkretne profity w przyszłości.


Ostatnio zmieniany w Wtorek, 16 Maj 2023 09:22
Więcej…
 
TO ONI TWORZĄ MOWĘ NIENAWIŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Poniedziałek, 07 Sierpień 2023 00:00

Mirosław Kokoszkiewicz, Warszawska Gazeta, nr 18, 5-11.05.2023

Prof. Krzysztof Jasiewicz (PAN): - W moim najgłębszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi... Ludzi, którzy używają j słów „antysemita" „antysemicki" należy traktować jak ludzi niegodnych debaty, którzy usiłują niszczyć innych, r gdy brakuje argumentów merytorycznych. To oni tworzą mowę nienawiści.

Akcja zakłamywania historii, szkalowania i poniżania narodu polskiego trwa już od dekad, dlatego nie dziwmy się, że znowu w kolejną rocznicę powstania w getcie warszawskim jak zwykle uaktywniły się środowiska, które w tej zorganizowanej akcji uczestniczą od lat. To samo dzieję się przy okazji kolejnych rocznic pogromu kieleckiego, który był prowokacją przygotowaną i zrealizowaną przez NKWD i UB przy pomocy Milicji Obywatelskiej, Ludowego Wojska Polskiego i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Opluwacze Polski uaktywniają się również za każdym razem, kiedy polskie państwo próbuje uczcić i złożyć hołd tym Polakom, którzy w czasie okupacji niemieckiej oddali życie, ratując Żydów. Tak było w marcu 2016 r„ kiedy we wsi Markowa dokonano otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów. Niemiecki opiniotwórczy dziennik „Frankfurter AllgemeineZeitung" pisał wtedy:

Ostatnio zmieniany w Poniedziałek, 22 Maj 2023 05:33
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL