Hebrew Date: 6/19/5784 > Strona główna Aktualności Polacy i Żyd w piwnicy lub na strychu

16

Paź

Polacy i Żyd w piwnicy lub na strychu PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Rabin Janusz Baranowski   

Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił 12.10.2017 r., że jest propozycja, aby dzień 17 marca w kalendarzu był świętem pamięci Polaków, bohaterów ratujących życie Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Piękne to słowa, i projekt, dla uczczenia pięknych uczynków.

„Nasz naród został tutaj ocalony przez wspaniałych, pięknych bohaterów” powiedział rabin Szalom Ber Stambler, podczas uroczystości w warszawskim ogrodzie zoologicznym, gdzie uhonorowano odznaczeniami im. Antoniny i Jana Żabińskich, Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej.

Nagrody te są równoległe do wyróżnień Instytutu Yad Vashem nadającego tytuł Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Tytuł ten otrzymało 6600 Polaków, najliczniejsza grupa wśród uhonorowanych tym tytułem.

„Bohaterowie ratujący Żydów będą zawsze pamiętani jak czołówka, jako najdzielniejsi z dzielnych, jako ci, którzy bronili w najskrajniejszych warunkach wartość tej cywilizacji” powiedział podczas uroczystości Jarosław Kaczyński, prezes PiS, nie ukrywając swoich korzeni hebrajskich.

Podczas uroczystości wicepremier Mateusz Morawiecki podkreślił, że członkowie jego rodziny, dzięki pomocy polskich rodzin, byli w stanie przeżyć niemiecką okupację.

78 lat temu powstało Polskie Państwo Podziemne, jako państwo pełnowymiarowe, i było fenomenem w ogarniętej wojną Europie, i do dziś jest przykładem największego państwa podziemnego w historii świata z sądami, edukacją, potężną Armią Krajową i Rządem na emigracji w Londynie.

40 lat temu moja równoległa mama Tatiana Urus vote Tańska voto Krzemińska tłumaczyła mi, że mimo istniejącej zgnilizny zdrady i komunizmu stanu wojennego mam kochać Polskę, a nade wszystko Pięknych Polaków, bo to jest faktycznie Naród Wybrany ponad wszystkie narody. Wiedziałem o tym dobrze pamiętając kilkutysięczną historię Państwa Wiślan, Polan, które w okresie istnienia Cesarstwa Rzymskiego, było kilkakrotnie większe od Imperium Rzymu. Na wtedy nawet Rzymianie nie byli w stanie podskoczyć olbrzymiemu terytorialnie państwu Wiślan, Polan czyli Polaków.

Piszę o tej historii Polski w skrócie na razie, ale po to nakreślam aby uzmysłowić czytelnikowi, że mądrość Polaków, ich heroizm, waleczność, gospodarność nie bierze się znikąd, i to nie jest cwaność, spryt i zachłanność występująca u naszych sąsiadów. Plebejski i prostacki naród Niemców wiedział o bohaterstwie Polaków i dlatego podczas okupacji tylko w Polsce, za ukrywanie i pomoc Żydowi groziła śmierć ukrywającemu zbiega, jego rodzinie i otoczeniu.

Wszystkie inne narody świata Niemcy uważali za tchórzy, konfidentów wrodzonych, a więc tam za pomoc Żydom uciekinierom groziła kara grzywny, tak jakby dziś 25-50 Euro. Poza Polską, we wszystkich krajach Żydzi uciekinierzy byli denuncjowaniu automatycznie, naturalnie przez tchórzy tubylców.

Empatia Polaków w czasie okupacji została wystawiona na próbę wszechczasów. Mając polską rodziną 10 osobową, i sąsiadów 30 osób Polacy przyjmowali pod dach jedno dziecko Żydowskie. Po denuncji np. szmalcowników tych 40 osób i jedno dziecko Żydowskie było rozstrzeliwane na miejscu dla przykładu, plus spalenie dobytku.

Cena i rachunek prosty do zrozumienia dla każdego człowieka względnie rozgarniętego. W tej sytuacji powstawało pytanie: przyjmujemy pod dach Żyda, czy nie przyjmujemy? Jak u Hamleta: być albo nie być. Piękni i Najpiękniejsi Polacy moi Ziomale odpowiadali – przyjąć biednego uciekiniera Żyda człowieka, bliźniego. Takiego sprawdzianu nie miał rzaden naród w całości nigdy w historii świata. Polacy sprawdzili się i poziom swej empatii maksymalnie, bez precedensu.

Polacy to ten sam naród, który sprawił krwawą łaźń Niemcom pod Grunwaldem 1410 r., w czasie I i II wojny światowej. Który spowodował Powstanie Styczniowe, Listopadowe, Insurekcję Kościuszkowską, Powstanie Warszawskie. To Polacy wyłonili z siebie Puławskiego, Kościuszkę i uformowali USA, i ci wszyscy Piękni Polacy znani są na całym świecie za mądrość, honor, patriotyzm i waleczność, na wszystkich polach bitew, całego świata. Za Naszą i Waszą Wolność. To jest kwintesencja polskości, i tylko Polaków, jako narodu w całości.

I właśnie dlatego to Polacy przechowywali Żydów Braci w piwnicach i na strychach narażając bezpośrednio, o każdej minucie i sekundzie siebie i swoją rodzinę na śmierć pewną, natychmiastową.

Podczas uroczystości w ZOO Warszawskim wysłuchałem z szacunkiem wszystkich pięknych wystąpień, lecz jedno tylko było według mnie najgłębsze i najprostsze, mianowicie wypowiedzi rabina Szalom Ber Stamblera. Rabin jest czterdziestolatkiem, mającym brodę, kapelusz, żonę, dzieci gromadkę, jak to u pobożnych przystało. Ma więc kim się opiekować ponad wszelką wątpliwość i drżeć o ich los.

Rabin Stambler powiedział rzecz najbardziej piękną, aczkolwiek ponurą, straszną, i dla mnie dramatyczną, że gdyby on, dziś znalazł się n amiejscu Polaka, który ma ukryć Żyda, to on mając rodzinę nie wie jakby się zachował! W mojej ocenie wypowiedź Rabina Stamblera klasyfikuje go wysoko w ocenie odwagi cywilnej, gdyż zastanawiał się nie teoretycznie, lecz subiektywnie, tu i teraz, w obliczu swojej rodziny, grozy sytuacji, i powiedział, że on sam nie wie jakby się zachował? I czy zdecydowałby się sam przechować Żyda Brata i tułacza.

Ta piękna, realna wypowiedź młodego rabina, pełnego życia i rodziny sklasyfikowała go w mojej hierarchii, jako bohatera mojej bajki. Dlaczego?

Ponieważ udowodniła tezę mojej równoległej mamy Księżnej Tatiany Urus, Tańskiej, Krzemińskiej wielowiekowej władczyni WszechRusi, i moją skromną podtezę, że Polacy to Naród wybrany przez Życie i Boga.

I to nie jest przypadek, że to Polacy są mocarni wśród Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, że nasze drzewka oliwne rosną na wzgórzach Jerozolimy przypominając o heroizmie Polaków.

I to nie przypadek, że już za chwilę będziemy najpotężniejszym państwem Europy i skutecznie zwindykujemy za reparacje wojenne Rosję i Niemcy, a następnie rozbierzemy terytorialnie te państwa bestie bolszewickie, za Holokaust właśnie, za zabijanie Pięknych Polaków i Żydów.

Z trwogą, grozą śmierci bloku 22 i nadzieją życia Rabin Janusz Baranowski

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.25 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 17 Październik 2017 06:36