Hebrew Date: 10/19/5784 > Strona główna Stowarzyszenie Ludzie stowarzyszenia Trochę o Naszym Prezesie

02

Cze

Trochę o Naszym Prezesie PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Lena M. Górska   

Z naszym prezesem Januszem Baranowskim sprawa jest dość skomplikowana, a to dlatego, że jego tożsamość jest wieloraka.

Jest Żydem po mamie, a więc po kądzieli, i czuje się Żydem, ale jednocześnie po ojcu, czyli po mieczu, jest Tatarem i czuje się Tatarem, a przede wszystkim jest Polakiem, z szacownej, patriotycznej i walecznej polskiej rodziny.

Jako opozycjonista, jeden z założycieli Solidarności Rolników Indywidualnych i Kongresu Liberalno Demokratycznego wywalczył wolną Polskę, dla Polaków, buduje wytrwale ojczyznę dla Żydów w Izraelu jak i w diasporach, marzy o zbudowaniu wolnej ojczyzny dla Tatarów, na Krymie.

Dwa marzenia o wolnej ojczyźnie polskiej i zydowskiej się spełniły, może i dla Tatarów wyczaruje upragniony Krymski Sen.

Tak naprawsę wszyscy - Izraelici, Arabowie, Tatarzy, są nomadami, i to ich łączy. Tatarami są Indianie Północnoamerykańscy, jak również Japończycy, i we wszystkich charakterystykach, są to ludy waleczne, pełne dumy i tożsamości etnicznej.

Aby zrealizować dążenia i wyniosłe marzenia konieczne są narzędzia i fundusze.

I tu prezes dwoi się i troi aby tworzyć fundacje, stowarzyszenia, gminy i inne zgromadzenia, które z punktu formalnego mogą pozyskiwać fundusze na szczytne cele.

Ostatnim produktem koniecznym dla propagowania idei etnicznych stała się strona internetowa, która ma być forum naukowym i para naukowym, dla wszystkich chętnych do współpracy.

Do tej pory dobre duchy przyprowadziły prezesowi w odpowiednim momencie wspaniałych ludzi do współpracy i miejmy nadzieję, że nadal tak będzie.

Bo to od tych dobrych ludzi, ich wiedzy, miłości i tolerancji prawie wszystko zależy.

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.25 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Ostatnio zmieniany w Poniedziałek, 02 Czerwiec 2008 07:22