Hebrew Date: 10/12/5779 > Strona główna Aktualności
Aktualności
PIERWSZE STULECIE MASONERII HISZPAŃSKIEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Środa, 06 Marzec 2019 00:00

BR:. FRANZ SOLON

Phillip lord WhartonHISZPAŃSKI RUCH WOLNOMULARSKI JEST ŚCIŚLE ZWIĄZANY Z HISTORYCZNYMI WYDARZENIAMI, KTÓRE MIAŁY MIEJSCE PRZED POJAWIENIEM SIĘ MASONERII W EUROPIE. JEDNYM Z TAKICH FUNDAMENTALNYCH WYDARZEŃ BYŁO POJAWIENIE SIĘ LIBERALIZMU WŚRÓD RODZĄCEJ SIĘ BURŻUAZJI WCZASACH RENESANSU. RUCH TEN MIAŁ NA CELU PRZEJĘCIE WŁADZY, KTÓRA DOTĄD BYŁA W RĘKACH KRÓLÓW, PANÓW FEUDALNYCH I KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.

Więcej…
 
Niezłomny, Wyklęty i Przeklęty po Stokroć! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Środa, 06 Marzec 2019 00:00

Obejrzałem film „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego z 2017 roku i poszedłem jak zwykle na Marsz Wyklętych, Niezłomnych w Częstochowie, gdzie złożyłem kwiaty pod Miejscami Kaźni, jako Stowarzyszenie Niezłomność. 1 marca – Dzień Niezłomnych jest moim Osobistym Świętem – Intymnym i Niezłomnym.

Coroczny Marsz Niezłomnych i Wyklętych w Częstochowie organizowany jest przez stowarzyszenia patriotyczne, w tym przez Stowarzyszenie Niezłomność Klub Patriotyczny im. Generała Kazimierza Puławskiego w Częstochowie.

Ostatnio zmieniany w Środa, 06 Marzec 2019 08:14
Więcej…
 
Wolnomularz Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Wtorek, 05 Marzec 2019 00:00

Ostatnio zmieniany w Środa, 20 Luty 2019 06:36
Więcej…
 
Hebraizmy PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Poniedziałek, 04 Marzec 2019 00:00

Waldemar Łysiak, DoRzeczy, nr 7/310, 11-17.02.2019 r.

Najpierw dwie refleksje ogólne. Przeszłość bywa równie nieprzewidywalna jak przyszłość. Co tyczy państw lub narodów (gdy niespodziewanie dla nich przywołane zostają ich dawne zbrodnie, prawdziwe lub wyimaginowane), ale też pojedynczych osobników (kiedy wywleczone zostają ich stare grzechy, prawdziwe lub zmyślone). I druga konstatacja: pod pewnymi względami nic się od czasów Jaskini (czyli od pra-prawieków) nie zmienia — „bigfucks smali” (duży gnębi małego). Teraz już mogę przejść „ad rem”, do tematu znęcania się Żydów nad Polską (dzisiejszą i dawną), polskością i Polakami. Głównymi sprawcami Holocaustu, która to egzegeza jest dla żydowskich polonofobów (miliony!) „oczywistą oczywistością", bo udowodnił ją „naukowo” tak wielki uczony jak Herr Gross, pisząc demaskatorskie książki i mówiąc całemu światu (wywiad dla „ Die Welt”), że Polacy mają „ohydne oblicze", gdyż „faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”. A basowały mu autorytety tubylcze (akademicy Grabowski Jan i Engelking Barbara, pisarka Tokarczuk Olga, tudzież podobni z kręgów Platformy i „michnikowszczyzny"). Padają w tych kręgach kuriozalne sformułowania (np. że podczas Holocaustu Żyd był bezpieczniejszy za drutami „ nazistowskiego obozu koncentracyjnego” niźli gdzie indziej wśród Polaków), a lekceważone są świadectwa przeciwne, jak choćby wielkiego pianisty, Władysława Szpilmana {„Mnie ratowało, z narażeniem życia, co najmniej trzydziestu Polaków. Najniebezpieczniejszy dla Żyda był inny Żyd. Policja żydowska była najokrutniejsza”) czy sekretarza generalnego Sekcji Żydowskiej CKZZ, Szmula Zygielbojma („Polska ludność współczuła Żydom i udzielała im wszelkiej możliwej pomocy"). Prof. Bolesław Orłowski: „Żydzi winni są nam wdzięczność bardziej niż jakiemukolwiek innemu narodowi. Czemu więc przypisać, że mają do nas większe pretensje niż do tych, którzy ich prześladowali i krzywdzili? Czy tylko dlatego, że jesteśmy łatwiejszymi «chłopcami do bicia»?... ” (2014). Tak — to może nie sprawczy, ale wykonawczy powód. „Bigfucks smali when itś possible”.

Więcej…
 
NIMFETKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn – Hajfa, Izrael   
Czwartek, 28 Luty 2019 00:00

Waldemar Łysiak, DoRzeczy, nr 7/310, 11-17.02.2019 r.


Franęois Boucher, „Leżąca dziewczyna" (1752)

„Naga, cala rozpostarta na łóżku, jej ciało w kolorze miodu. Pomieszanie czułego, pogrążonego w marzeniach dziecka z jakąś upiorną wulgarnością - ani śladu skromności nie dało się zauważyć w tym pięknym, ledwie ukształtowanym dziewczątku... Bardziej uroczej nimfetki nie wymyśliłby sam Priap". - Vladimir Nabokov, „Lolita”, tłum. Robert Stiller

Ostatnio zmieniany w Środa, 20 Luty 2019 06:27
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL