Hebrew Date: 8/20/5779 > Strona główna Aktualności
Aktualności
Myśl Narodowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Środa, 19 Grudzień 2018 06:47

Chciałbym zaprezentować czytelnikom kolekcję tygodników przedwojennych związanych z Romanem Dmowskim i jego ideą narodową i patriotyczna. Mój Ród od 1918 roku przesiąknięty był tymi refleksjami patriotycznymi i spowodował, że do dziś przechowaliśmy spuściznę Narodowców okresu II Rzeczypospolitej i wydawnictwa unikalne z tym związane.

De facto i po krótce to II Rzeczypospolita w 1918 roku powstała dzięki muzyce, wpływom Amerykańskim, Europejskim i pieniądzom Ignacego Paderewskiego, bojowości Józefa Piłsudskiego i intelektowi Romana Dmowskiego formującemu państwowość Polski wreszcie Wolnej.

To intelekt i myśl geniusz Romana Dmowskiego scaliła mizerię otrzymaną po trzech zaborcach, formalnie, prawnie i językowo.

Dziś na przełomie 2018 i 2019 roku nadal tkwimy w okowach komunizmu i socjalizmu ze wszech stron.

Pragnieniem moim jest aby nareszcie Polską zaczęli rządzić Narodowcy ze szpicą Młodzieży Wszechpolskiej. To jest mój cel i marzenie. Aby je spełnić fizycznie, chcę pokazać czytelnikom dorosłym i młodzieży postać Romana Dmowskiego, jego idee narodowościowe i unikalne tygodniki Myśli Narodowej. [dostępne tutaj]

Od czegoś muszę zacząć, a więc ta prezentacja pamiątek rodzinnych związanych z Narodowcami II Rzeczypospolitej niech będzie zarzewiem do uformowania Polski Patriotycznie i Narodowo bo nareszcie Polska na to zasługuje.

Cześć i Chwała!

Janusz Baranowski
- Tatar Polski, twórca Solidarności,
potomek Powstańców Styczniowych,Legionistów,
Generałów, Harcerzy, Szarych Szeregów,
Żołnierzy Wyklętych

 
Terroryści z gwiazdą Dawida PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Aron Kohn – Hajfa, Izrael   
Piątek, 14 Grudzień 2018 00:00

Piotr Zychowicz, DoRzeczy, nr 50/302, 10-16.12.2018 r.

Pierwszych zamachów terrorystycznych na Bliskim Wschodzie dokonali żydowscy ekstremiści z Lechi i Irgunu

Konwój samochodów osobowych jechał powoli ciasnymi zaułkami Jerozolimy. Ulice były opustoszałe, sklepy zamknięte. Był piątek wieczór i Żydzi obchodzili szabas. A arabscy mieszkańcy tej części miasta zostali kilka miesięcy wcześniej wypędzeni lub sami porzucili swoje domy.

Więcej…
 
Prawdziwy Azja Tuhajbejowicz PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Sara Baranowska   
Czwartek, 13 Grudzień 2018 10:46

Jacek Komuda, DoRzeczy, nr 50/302, 10-16.12.2018 r.

Być może pierwowzorem postaci Azji, ordyńca zdradzającego Rzeczpospolitą, nastającego na cnotę Baśki Wołodyjowskiej i innych szlachetnych panien, ukazanego przez Sienkiewicza w „Panu Wołodyjowskim", był Aleksander Kryczyński herbu Radwan. Autentyczny Tatar polski zwany Lipidem, który w 1672 r. zbuntował się przeciwko Koronie i przeszedł na stronę turecką.

Więcej…
 
Kłamca holokaustu PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Aron Kohn – Hajfa, Izrael   
Wtorek, 11 Grudzień 2018 07:45

Bogdan Konopka, Warszawska Gazeta, nr 49, 7-13.12.2018

„Przedsiębiorstwo Holokaust" dostało szalu, że Polacy chcą prowadzić wykłady w Kanadzie o tym, jak ratowali Żydów.

Ta historia pokazuje, jak ważna jest edukacja krajów zachodnich w zakresie historii II wojny światowej. Żaden naród i żadne państwo nie zrobiło dla ratowania Żydów więcej niż Polska i Polacy. Na liście Sprawiedliwych wśród Narodów Świata jest właśnie najwięcej Polaków. Ten medal dawano tylko tym, którzy ratowali Żydów za darmo. Problem w tym, że dla zachodnich Sprawiedliwych takiego ograniczenia nie ma. Gdyby było, okazałoby się, że za darmo pomagali Żydom właściwie tylko Polacy.

Więcej…
 
O rocznicy zapomniał rząd i prezydent Duda PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Poniedziałek, 10 Grudzień 2018 00:00

Stanisław Kleszczewski, Warszawska Gazeta, nr 48(598), 30.11-6.12.2018 r.

Na Ukrainie zatrzymywani są i karani polscy patrioci. Powodem represji jest oddawanie czci narodowym bohaterom. Pod specjalnym nadzorem ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa znalazł się szczególnie Cmentarz Obrońców Lwowa, gdzie spoczywają legendarne Orlęta. I to wszystko w 100-lecie krwawej obrony miasta. A polskie władze milczą. 22 listopada, w dniu 100. rocznicy zwycięstwa Orląt Lwowskich nie odbyły się w Polsce żadne uroczystości państwowe.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL