Hebrew Date: 10/12/5779 > Strona główna Aktualności
Aktualności
KONSEKWENCJE REJTERADY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Wtorek, 09 Kwiecień 2019 00:00

Piotr Lewandowski, Warszawska Gazeta, nr 8/610, 22-28.02.2019 r.

Trzeba wreszcie zacząć mówić o żydowskiej kolaboracji z komunistami. Przypominać o wydawaniu Polaków przez Żydów w ręce NKWD po sowieckiej agresji 17 września 1939 r. O żydowskich funkcjonariuszach sowieckiego aparatu represji i ich czynnym udziale w stalinowskim ludobójstwie. O nad reprezentacji Żydów w aparacie komunistycznego terroru, katowaniu i mordowaniu polskich patriotów. Generalnie - głosić na cały świat, że Żydzi mają ręce unurzane po łokcie w polskiej krwi. I mają to robić nie tylko historycy czy publicyści, lecz przede wszystkim przedstawiciele polskiego rządu - tak jak czynią to członkowie rządu i dyplomaci izraelscy. Oczekuję, że polski premier i polscy ministrowie przy każdej okazji będą przypominali żydowskie zbrodnie na Polakach. Potem można najwyżej sprostować, że miało się na myśli „poszczególnych Żydów" a nie „państwo" czy „naród"...

Ostatnio zmieniany w Środa, 10 Kwiecień 2019 08:59
Więcej…
 
ALCHEMIA I RÓŻOKRZYŻOWCY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Poniedziałek, 08 Kwiecień 2019 00:00

Wolnomularz Polski, nr 3

Oswald Wirth, francuski wolnomularz zmarły 9 marca 1943 roku, autor poszukiwanych do dziś książek z zakresu symboliki okultyzmu i astrologii, alchemii i masonerii, powiedział był niegdyś: „Wolnomularstwo stara się formować Inicjowanych, to znaczy Ludzi w najwyższym tego słowa znaczeniu. Mason winien więc dokonywać w sobie samym transmutacji podobnej do tej, jaką dokonywali alchemicy”.

Podobnie w wieku XVII mówili Różokrzyżowcy, których nazwać możemy „alchemikami dusz ludzkich”. Ich wpływ na kształtujące się w tym samym czasie wolnomularstwo spekulatywne jest dziś niekwestionowany. Czym zatem była alchemia Różokrzyżowców?

Oto niektóre z ich aksjomatów hermetycznych, wybrane z pracy Paula Sedira w opracowaniu polskim Jerzego Prokopiuka pt. „RÓŻOKRZYŻOWCY. HISTORIA I NAUKA”, która ukazała się właśnie na rynku nakładem Wydawnictwa PEGAZ

Więcej…
 
JAK ŻYDZI MORDOWALI POLAKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Czwartek, 04 Kwiecień 2019 00:00

Dziś powiedzenie - Żydzi mordowali Polaków, chociaż zgodne z faktami i będące parafrazą słów premiera Izraela, natychmiast wywołuje zarzut „antysemityzmu" I w finale w naszym kraju, w mieście, gdzie każda płyta chodnika jest zbroczona krwią ofiar niemieckich zbrodni, jesteśmy opluwani. Taka to żydowska „wdzięczność" za ryzykowanie życiem dla ich braci. Świat słyszy kłamstwa i im wierzy. Najsmutniejsze jest to, że polskie władze, gdy opluwany jest polski naród, przekonują, że to tylko pada deszcz.

Ostatnio zmieniany w Środa, 10 Kwiecień 2019 08:58
Więcej…
 
Masońskie korzenie osobowości artystycznej Fryderyka Chopina (1810-1849) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Środa, 03 Kwiecień 2019 00:00

Iwona Agnieszka Siedlaczek, Wolnomularz Polski, styczeń-luty 2000-6000 r.

Na zamknięcie obchodów Roku Chopinowskiego, w 150-lecie Jego Śmierci

Ponad 20 lat temu, w pięknie napisanej, jak zawsze u Jarosława Iwaszkiewicza, jednego z najcudowniej na muzykę wyczulonych, uwrażliwionych pisarzy, książce o Chopinie, znalazło się zdanie: „czy sam Fryderyk należał do masonów - pozostaje kwestią otwartą”. Po 150 latach od śmierci Chopina warto powrócić do tematu i choć nadal brak danych świadczących, że Chopin był masonem, to na pewno można pokazać, jak wiele osób z jego kręgu, jego nauczycieli, przyjaciół i znajomych, przynależało do Szlachetnego Stowarzyszenia.

Ostatnio zmieniany w Czwartek, 07 Marzec 2019 09:32
Więcej…
 
EKSHUMACIA W JEDWABNEM czyli kto się boi historii Polaków i Żydów? (część droga) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Czwartek, 28 Marzec 2019 00:00

Ewa Kurek, Warszawska Gazeta, nr 8/610, 22-28.02.2019 r.

Wszystkich nas, Polaków, także polityków PiS, musi zawsze obowiązywać zasada, że polsko-żydowskie interesy muszą służyć przede wszystkim Polsce i Polakom.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL