Hebrew Date: 10/5/5780 > Strona główna Aktualności
Aktualności
ŻYDOWSKA RODZINA ZABITA PRZEZ „SWOICH” - KAMIEŃ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   
Piątek, 17 Kwiecień 2020 00:00

Tekst Elżbieta Turlej, Newsweek, nr 13, 23-29.03.2020 r.

Ojciec przed śmiercią zdradził, na czyjej ziemi ich pochowali. Od lat walczę, żeby mieli tam choć kamień z napisem, ale właściciel pola, działacz PiS, mówi: nie chcę problemów

Więcej…
 
EPITAFIUM ZAGŁADY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leon Baranowski, Buenos Aires - Argentyna   
Środa, 15 Kwiecień 2020 00:00

30.03.2020 r.

Mówi się, że uderzenie skrzydeł motyla na jednej półkuli powoduje huragan na drugiej i są to sprzężenia zwrotne składające się na los nieubłagany.

Tak i tym razem się stało, że decyzja Słonecznego Selima w kwestii rozbiórki drewnianej kawiarenki zwanej przez tubylców Hajfą spowodowało światową epidemię koronowirusa.

Harmonia świata została naruszona, jej ekonomia, spokój, poprzez wyrwanie kilku desek składających się na legendarną ostoję sztucznych motyli przyczepionych na belki Hajfy, starożytnego portu piratów i korsarzy.

Równowaga świata zaklęta była w tych deskach, dachówkach, zdarzeniach zamkniętych w tej kawiarence, gdzie miłość, marzenia pięknych panien i kawalerów skonfigurowała porządek świata, gdzieś na krańcach Sarmacji.

Wszyscy zostaliśmy ukarani i napiętnowani zbezczeszczeniem świątyni miłości, rozpusty i występku o nazwie Hajfa.

Ten ład był zaklęty i nienaruszalny, a jednak Słoneczny Selim zburzył go w imię nowego porządku wszechświata. Byłem świadkiem jak się narodził słoneczny niemowlak, jak przepowiadano jego boską siłę ustami Andrzeja Lisiaka z Tybetu, a więc nazwałem go Selimem, imieniem Tamerlanów, Dżyngischanów niszczycieli cywilizacji. Od zburzenia Hajfy przez Selima świat będzie już nie ten i pożre go zaraza.

Znamiennym było zapytanie praczki Anny czy nie boli mnie serducho, gdy burzony jest gmach drewniany zbudowany z moich marzeń, fascynacji Cezarego Majdańskiego i fantazji Selima.

Odpowiedziałem, że nie, gdyż nawykłem w życiu do rozstań, grabieży moich włości i dobytku przez złowieszczy, rozszalały tłum łupiszców.

Odpowiedziałem, że burzymy, aby tworzyć i budować nowe słoneczne i boskie łady nowego świata.

Nie wiem czy Anna pojęła istotę rzeczy, lecz tego dnia dokonała pogromu i wywarła srogi gniew na prostaku, kanzyperdzie, adwokacie diabła, mecenasie spraw przegranych, niejakim Jacku.

Percepcja Jacka nie pojęła ogromu spustoszenia, które nawiedzi jego prostackie domostwo, i plagi jakie spadną na jego potomstwo plugawe, w zamian za naruszenie nietykalności Anny.

Tego nie należało uczynić, lecz stało się i pomsta dosięgnie prostego idiotę.

Jednakowoż staje się to wszystko w wyniku naruszenia harmonii zaklętej w deskach legendarnej Hajfy, laguny i schowka Piratów z Karaibów zakochanych w Syntii Alegmane z Santa Luchii…

Leon Baranowski, Buenos Aires – Argentyna

 
W CIENIU SHOAH: Łódź - Getto PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cwi Abramowicz, Antwerpia   
Wtorek, 14 Kwiecień 2020 00:00

Łódź. Getto

Dekretem Hitlera z dnia 8 października 1939 r. został utworzony i wcielony do Rzeszy tzw. Reichsgcut Posen (Okręg Rzeszy Poznań). W jego skład weszły trzy rejencje (Regierungsbezirke): Inowrocław (Hochensalz), Kalisz (nieco później siedzibę tej rejencji przeniesiono z Kalisza do Łodzi) i Poznań.

Więcej…
 
Studnicki i Żydzi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aron Kohn, Hajfa – Izrael   
Piątek, 10 Kwiecień 2020 09:02

Piotr Zychowicz, DoRzeczy, nr 11, 9-15.03.2020 r.

Władysław Studnicki oskarżany jest o krwiożerczy, nazistowski antysemityzm. Zarzuty te są nieprawdziwe i krzywdzące

Więcej…
 
Co masoni mogą zrobić dla pokoju na świecie? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Reb. Janusz Baranowski   
Wtorek, 07 Kwiecień 2020 00:00

Heinz E. Muhlethaler Wieki Mistrz Wielkiego Wschodu Szwajcarii, Wolnomularz Polski, nr 38, maj-czerwiec 2003

Wszyscy wolnomularze, których znam, wiedzą jak się pisze słowo „Pokój”, a wielu zna także jego znaczenie, ale każdy z nich pojmuje to słowo inaczej. Spróbujmy więc przede wszystkim dojść do jakiejś wspólnej definicji.

Pokój — oznacza harmonię w stosunkach1 pomiędzy ludźmi, narodami, religiami, grupami językowymi oraz mniejszościami. Aby moc żyć w takiej harmonii, trzeba ją odnaleźć przede wszystkim w samym sobie, a nie oczekiwać, że będzie ja można, że tak powiem „konsumować” ze swego otoczenia. Kluczem do harmonii jest to co określa się słowem komunikacja, proces często traktowany z podejrzliwością, ponieważ wymaga on ód każdego, aby się otworzył i pokazał swe prawdziwe oblicze.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL