Hebrew Date: 2/3/5781 > Strona główna Aktualności Józef Piłsudski w Gdańsku

13

Lis

Józef Piłsudski w Gdańsku PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jakub Szadaj   
Spis treści
Józef Piłsudski w Gdańsku
Trochę historii
Wszystkie strony

Szalom Alejchem – Pokój Wam !

Józef Piłsudski to postać niesamowita w historii Polski. Litewski szlachcic wychowany w wielkim patriotyzmie polskim. - Jak bardzo nam dzisiaj brakuje takich ludzi, o wielkiej świadomości narodowej, a jednocześnie  wrażliwych na nierówność i niesprawiedliwość społeczną. Nie bacząc na swoje wyższe pochodzenie działał w partii socjalistycznej walcząc o sprawiedliwe prawa społeczne dla robotników. Ale jednocześnie miał wizję walki zbrojnej o wolną od zaborców Polskę. – Dziękujemy Ci Adonaj za to, że Dałeś naszym dziadkom takiego przywódcę!

Piłsudski wraz z Sosnkowskim i innymi oficerami Legionów prowadzili młodych Polaków do bohaterskiej walki o wolną ojczyznę nie patrząc na to, że to jak walka Dawida z Goliatem. Rozumieli, że choćby mieli zginąć to inni pójdą za nimi i poprowadzą tę walkę do zwycięskiego końca. – Dziękujemy Tobie Adonaj za wiarę naszych Legionistów w sens ich walki o wolność!

Piłsudski i Sosnkowski po aresztowaniu zachowali do końca pobytu w więzieniach swoją godność polskich oficerów i nie zdradzili swoich ideałów. – Dziękujemy Ci Adonaj za ich niezłomną postawę wobec przemocy ze strony zaborców!

W 1920 roku dopiero co powstałe Państwo Polskie zalał potop wojsk radzieckich.

Józef Piłsudski poprowadził Armię Polską do zwycięstwa i obronił ojczyznę na następne 20 lat. – Dziękujemy Ci Adonaj za Tego, który jak Noach ocalił z potopu, powierzonych sobie ludzi!

Po odzyskaniu niepodległości ukonstytuowało się Państwo Polskie, a Józef Piłsudski zakończył ostatecznie Swoją działalność rewolucyjną. Rozumiał bowiem, że czas robotniczej rewolucji i walki o wolność się skończył bo zaczęła się budowa nowej Polski. – Daj nam dzisiaj tak równie mądrych i rozsądnych przywódców państwa, prosimy Ciebie Adonaj!

Józef Piłsudski był człowiekiem bardzo skromnym i nie dbał o nic dla siebie, a wszystko co robił to z myślą o dobru Ojczyzny – Spraw Adonaj aby współcześni politycy w Polsce mieli podobne zalety!

Polska lat międzywojennych to kraj wielonarodowy, który był demokratyczną ojczyzną dla ludzi różnych kultur i wyznań. – Prosimy Ciebie Adonaj, Spraw aby nasza współczesna Polska podobnie stała się krajem tak tolerancyjnym!

Dzisiaj odsłaniamy w Gdańsku tablicę pamiątkową, ku czci naszych bohaterów walki o wolną i niepodległą Polskę. – Prosimy Ciebie Adonaj pobłogosław tę inicjatywę i Spraw, aby nie zaginęła w naszym narodzie pamięć i wdzięczność dla uwiecznionych tu: Józefa Piłsudskiego i Kazimierza Sosnkowskiego !

Amen !

r. Jakub Szadaj, NGWM w RP.Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.25 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Ostatnio zmieniany w Piątek, 13 Listopad 2009 10:40