Hebrew Date: 13/10/5778 > Strona główna Multimedia Wideo Stanisław Chęciński - Wspomnienia

07

Sie

Stanisław Chęciński - Wspomnienia PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Janusz Baranowski   

Będzie to opowieść o Stanisławie Chęcińskim, rocznik plus minus 1928, doktorze nauk ścisłych, kreatorze elektroniki i polityki. Pół roku temu rozpoczęliśmy z Panem Stanisławem Chęcińskim, doktorem nauk technicznych pracę nad jego książką i naszym filmem o Nim i jego doktorskich dokonaniach życiowych na wszystkich kontynentach.


Film o „Stanleyu”, czyli doktorze nauk ścisłych, czyli Stanie czyli Stanisławie Chęcińskim kręcimy co tydzień z mozołem i zaparciem magistrów prawa i psychiatrii. Jest to wywiad rzeka o 90 latach dokonań wszelakich. Materiał jest przepastny, pozakręcany i karkołomny w tematyce tajemnej.

Na dziś mamy wszyscy mały finał. Udało nam się wydać pierwszy tom książki „Ścieżki mojego życia…” i pracujemy nad kolejnymi 2 tomami.

Udało nam się zmontować kawałeczek filmu z materiałów „wywiad rzeka” i podać go w formie strawnej, uformowanej technicznie do oceny widza. Tak więc film o Stanisławie Chęcińskim będzie promował kasiążkę autobiograficzną i na odwrót.

W sumie film i książka dedykowana jest młodzieży i dzieciom, aby z pierwszej ręki poznali historię Polski prawdziwą z ust prawdziwego, namacalnego Polaka Patrioty, który poświęcił swoje 90 lat dla Polski Ukochanej, błąkając się po całym świecie na wygnaniu. Wypędzony z Polski został przez złych ludzi, którzy zgotowali mu los Polaka Tułacza. Dziś powrócił na Ojczyzny Łono nareszcie.

Polecamy książkę i film.

A więc smacznego i na zdrowie

Samuel Baranowski, Jerzy Ociepa, Janusz Baranowski


PS.

Ciekawostką całego zdarzenia i zamieszania książkowo-filmowego jest to, że doktor Stanisław Chęciński jest bratem reżysera Sylwestra Chęcińskiego, który nakręcił dla nas legendarny film „Sami Swoi” jako sagę filmową opowiadającą o ludziach wypędzonych z Kresów Wschodnich oraz w roku 1961 bajkowy film kostiumowy „Historia Żółtej Ciżemki”.

Muszę przyznać, że oba te filmy ukształtowały chcąc, nie chcąc mój mózg i wrażliwość, świadomość na różnych etapach formowania się we mnie Polaka Patrioty i miłośnika do bólu moich ukochanych Kresów Wschodnich i mojej stolicy duszy Lwowa i Wilna.

Janusz Baranowski


Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.25 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Ostatnio zmieniany w Poniedziałek, 20 Sierpień 2018 07:33